2009թ. ՀՀ դրամական փոխանցումների ծավալը կրճատվել է 20%-ով
Երեւան/Մեդիամաքս/. Առեւտրային բանկերի միջոցով Հայաստան կատարված դրամական փոխանցումների ծավալը 2009թ. կազմել է 363 մլրդ դրամ (1.539.255 փոխանցում):
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ՀՀ ԿԲ մամուլի ծառայությունում, հաշվետու ժամանակահատվածում փոխանցումների միջազգային համակարգերով կատարված դրամական փոխանցումների զուտ ներհոսքը կազմել է 321 մլրդ դրամ: 2008թ. համեմատ այդ ցուցանիշը կրճատվել է 20%-ով, կամ 80 մլրդ դրամով: Մեկ փոխանցման միջին ծավալը կազմել է 236 հազ. դրամ` 2008թ. համեմատ կրճատվելով 33 հազ. դրամով:
Ընդհանուր առմամբ, առեւտրային բանկերի եւ վճարահաշվարկային ընկերությունների միջոցով ՀՀ ֆիզիկական անձանց կատարված դրամական փոխանցումները 2009թ. կազմել են 584 մլրդ դրամ` նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ կրճատվելով 17%-ով:

Объем денежных переводов в Армению в 2009 году сократился на 20%
Ереван/Медиамакс/. Объем денежных переводов в Армению посредством коммерческих банков в 2009 году составил 363 млрд драмов (1.539.255 переводов).
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе Центробанка, в отчетный период чистый приток денежных средств по международным системам переводов составил 321 млрд драмов. По сравнению с 2008 годом этот показатель сократился на 20% или 80 млрд драмов. Средний объем одного перевода составил 236 тыс. драмов, сократившись по сравнению с 2008 годом на 33 тыс. драмов.
В совокупности денежные переводы физическим лицам Армении посредством коммерческих банков и платежно-расчетных компаний составили в 2009 году 584 млрд драмов, сократившись по сравнению с тем же периодом прошлого года на 17%.