«Ամերիա»-ն եւ Breckenhill-ը մշակում են ՀՀ կառավարության գործունեթյան մոնիտորինգի եւ գնահատման համակարգ
19.12.2009 | 10:18 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան /Մեդիամաքս/. «Ամերիա» ՓԲԸ-ն` Breckenhill կանադական խորհրդատվական ընկերության հետ համատեղ աջակցելու են ՀՀ կառավարությանը` վերջինիս գործունեության մոնիտորինգի եւ գնահատման ազգային համակարգի ստեղծման գործում:
«Ամերիան» եւ Breckenhill-ը ներգրավված են Համաշխարհային բանկի ինստիտուցիոնալ զարգացման հիմնադրամի կողմից ֆինանսավորվող ծրագրում, որի նպատակն է զարգացնել արդյունավետ պետական կառավարման համակարգ` կատարողականի գնահատման վստահելի եւ օբյեկտիվ համակարգի ներդրման միջոցով:
Ծրագրի նպատակն է ստեղծել պետական կառավարման արդյունավետ համակարգ` միջազգային լավագույն չափանիշներին համապատասխան: Նախագծի իրագործման տեւողությունը 18 ամիս է:
Ծրագիրն աջակցում է կառավարությանը ՀՀ կառավարության աշխատակազմում եւ ծրագրի փորձնական շրջանի համար ընտրված 6 նախարարություններում (առողջապահության, էկոնոմիկայի, մշակույթի, տարածքային կառավարման, տրանսպորտի ու ֆինանսների նախարարություններ) նման համակարգ ստեղծելու եւ  ներդնելու գործում:
Որպես ծրագրի շարունակություն` արդյունքները աստիճանաբար ներդրվելու են կառավարության բոլոր այլ կառույցներում եւ հաստատություններում:

«Америя» и Breckenhill разрабатывают систему мониторинга и оценки деятельности правительства Армении
19.12.2009 | 10:18 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван /Медиамакс/. ЗАО «Америя» совместно с канадской консалтинговой компанией Breckenhill реализуют проект по разработке в Армении эффективной системы государственного управления.
Как сообщили Медиамакс в «Америи», система разрабатывается посредством внедрения системы оценки эффективности деятельности правительства. Проект финансируется Фондом институционального развития Всемирного банка (ВБ).
«Америя» и Breckenhill будут содействовать правительству в деле оптимизации его функций, пересмотре функциональных обязанностей госслужащих и во внедрении механизмов мониторинга и оценки. Продолжительность проекта составляет 18 месяцев.
«Целью проекта является создание эффективной системы государственного управления в соответствии с лучшими международными стандартами. Правительству Армении будет оказана поддержка по внедрению данной системы в аппарате правительства и министерствах здравоохранения, финансов, экономики, культуры, территориального управления, транспорта и связи», - сообщили в ЗАО «Америя», добавив, что в дальнейшем механизм мониторинга и оценки будет внедрен также в остальных государственных структурах.