Ավելացավ “Հայէկոնոմբանկի” մասնակցության ծավալը ՎԶԵԲ-ի “Համաֆինանսավորման” ծրագրում
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Հայէկոնոմբանկը” եւ Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկը (ՎԶԵԲ) “Համաֆինանսավորման” ծրագրի շրջանակներում կնքվել են նոր համաձայնագիր, որով մինչ այժմ գործող $ 5 մլն միջոցներին ավելացվեց եւս $ 2 մլն դոլար` ծրագրի ընդհանուր արժեքը հասցնելով $ 7 մլն-ի:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, “Հայէկոնոմբանկի” եւ ՎԶԵԲ-ի միջեւ 2005թ. կնքված “Համաֆինանսավորման” ծրագրի շրջանակներում բանկը շարունակում է առեւտրի եւ արտադրության բնագավառում տարբեր նախագծերի միջին եւ երկարաժամկետ ֆինանսավորումը: Ծրագրի շրջանակներում տրամադրվում են մինչեւ 5 տարի մարման ժամկետով $ 400,000 դոլարից մինչև $ 1,200,000 չափով վարկեր, սկսած 12% տարեկան տոկոսադրույքով:
2009թ. երրորդ եռամսյակում “Հայէկոնոմբանկն” արձանագրել է մի շարք ցուցանիշների աճ: Մասնավորապես, բանկի ակտիվներն աճել են մոտ 15.5 %-ով,

ЕБРР предоставил «Армэкономбанку» дополнительные $ 2 млн в рамках программы «Софинансирование»
Ереван /Медиамакс/. Европейский банк реконструкции и развития (ЕБРР) предоставил «Армэкономбанку» дополнительные $ 2 млн в рамках программы «Софинансирование».
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе Банка, таким образом общий объем программы увеличился до $7 млн.
«Армэкономбанк» продолжает средне- и долгосрочное финансирование проектов в области торговли и производства в рамках подписанного в 2005 году соглашения с ЕБРР. Согласно условиям программы «Софинансирование», средства в размере от $400 тыс. до $1,2 млн. выдаются сроком на 5 лет, а ставка начинается от 12% годовых.
В III квартале 2009 года «Армэкономбанк» зафиксировал рост ряд показателей. В частности, активы банка увеличились на 15,5%, кредитные вложения - на 3,3 млрд. драмов, депозиты физических лиц - на 9,2%.