ՀՀ վարչապետը ներկա է եղել “Ասպար Ուայլդ Տուր”-ի շնորհանդեսին
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը այսօր ներկա է եղել “Ասպար Ուայլդ Տուր” տուրիստական կազմակերպության շնորհանդեսին:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, Տիգրան Սարգսյանը հայտարարել է, որ ողջունում է ցանկացած նախաձեռնություն, որն ուղղված է Հայաստանում եւ Լեռնային Ղարաբաղում զբոսաշրջության զարգացմանը:
“Շուկայում նման կազմակերպությունների ի հայտ գալը զգալիորեն կավելացնի զբոսաշրջային ծառայությունների տեսականին, որոնցից կարող են օգտվել ինչպես Հայաստանի քաղաքացիները, այնպես էլ օտարերկրյա զբոսաշրջիկները”, - հայտարարել է ՀՀ վարչապետը:
Նա տեղեկացրել է, որ այսօր կլոր սեղան է կազմակերպվելու ՀՀ տուրիստական ընկերությունների այն ներկայացուցիչների մասնակցությամբ, ովքեր վերջերս այցելել էին Լեռնային Ղարաբաղ` այնտեղ շրջայցեր կազմակերպելու հնարավորություններն ուսումնասիրելու նպատակով:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել է “Ասպար Արմս” ռազմամարզական համալիրի տնօրեն Սամվել Մարգարյանը, “Ասպար Ուայլդ Տուր”-ը հաճախորդներին առաջարկում է էկզոտիկ եւ վայրի ճամփորդություններ Հայաստանի եւ Լեռնային Ղարաբաղի քիչ ուսումնասիրված անկյուններ, պատմամշակութային զբոսաշրջություն, ձիերով եւ հեծանիվներով շրջայցեր, սաֆարի, էկոտուրիզմ, ինչպես նաեւ թռչնադիտման բազմօրյա այցեր:

Премьер-министр Армении присутствовал на презентации Aspar Wild Tour
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Тигран Саргсян присутствовал сегодня на презентации туристической организации Aspar Wild Tour.
Как сообщает Медиамакс, Тигран Саргсян заявил, что приветствует любую инициативу, нацеленную на развитие туризма в Армении и Нагорном Карабахе.
«Появление на рынке таких организаций значительно увеличит ассортимент туристических услуг, которыми могут пользоваться как граждане Армении, так и зарубежные туристы», - заявил армянский премьер.
Он сообщил, что сегодня состоится круглый стул с участием представителей туристических компаний Армении, которые недавно посетили Нагорный Карабах с целью изучения возможностей организации туров.
Как сообщил Медиамакс директор военно-спортивного комплекса «Аспар Армс» Самвел Маргарян, Aspar Wild Tour предлагает клиентам экзотические и дикие туры в мало изученные уголки Армении и Нагорного Карабаха, культурно-исторический туризм, туры на лошадях и велосипедах, сафари, эко-туризм, а также многодневные туры по наблюдению за птицами.