ԱԺ-ն կքննարկի վարկային միջոցների հատկացման մասին` ԱՄՀ-ի եւ ՀԲ-ի հետ համաձայնագրերի վավերացման խնդիրները
09.07.2009 | 12:03 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան /Մեդիամաքս/. Վաղը ՀՀ Ազգային Ժողովը արտահերթ նիստում կքննարկի վարկային միջոցների հատկացման մասին` ԱՄՀ-ի եւ ՀԲ-ի հետ համաձայնագրերի վավերացման խնդիրները:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր կառավարության նիստում ասել է, որ ԱԺ-ի քննարկմանը կներկայացվեն ԱՄՀ-ի հետ $150 մլն-ի վարկային համաձայնագիրը, որի միջոցները կուղղվեն ՀՀ պետբյուջեի ֆինանսավորմանը, եւ ՀԲ-ի հետ $25 մլն-ի համաձայնագիրը, որի միջոցները կուղղվեն կրթական ծրագրերի ֆինանսավորմանը:

Парламент Армении рассмотрит вопросы ратификации соглашений с МВФ и ВБ о выделении кредитных средств
09.07.2009 | 12:03 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван /Медиамакс/. Завтра парламент Армении рассмотрит на внеочередной сессии вопросы ратификации соглашений с МВФ и ВБ о выделении кредитных средств.
Как сообщает агентство Медиамакс, премьер-министр Армении Тигран Саргсян сказал сегодня на заседании правительства, что на рассмотрение парламента будут представлены кредитное соглашение с МВФ на сумму $150 млн, средства которого пойдут на финансирование дефицита госбюджета, и соглашение с ВБ на сумму $25 млн для финансирования образовательных программ.