ՀՀ կառավարությունը 60,5 մլրդ դրամ կհատկացնի ֆինանսաբանկային համակարգին
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ կառավարությունը հաստատել է ՌԴ կողմից Հայաստանին տրամադրած  պետական վարկի միջոցներից տնտեսության կայունացման վարկավորման 90 մլրդ դրամի ծրագիրը:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ՀՀ կառավարության մամլո ծառայությունում, ծրագրի նպատակն է խթանել ՀՆԱ աճը տնտեսվարող սուբյեկտների վարկային   պահանջարկը մասնակիորեն բավարարելու միջոցով:
Ծրագիրը նախատեսում է բյուջետային վարկերի տրամադրում ըստ հետեւյալ բաղադրիչների` ֆինանսաբանկային համակարգի վարկավորում` 60,5 մլրդ դրամ, փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրության վարկավորում` 6,4 մլրդ դրամ, համակարգաստեղծ կամ խոշոր ենթակառուցվածքների գործունեությունն  ապահովող տնտեսվարող սուբյեկտների վարկավորում` 23,1 մլրդ դրամ:
24 մլրդ-ական դրամ ուղղվելու է Սպիտակի երկրաշարժի գոտում 2009 եւ 2010թթ. վերականգնողական աշխատանքներին:

Правительство выделит 60.5 млрд. драмов финансово-банковской системе Армении
Ереван /Медиамакс/. Правительство Армении утвердило сегодня кредитную программу по стабилизации экономики в размере 90 млрд драмов, выделяемых из средств российского стабилизационного кредита.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе правительства, программа направлена на стимулирования роста ВВП путем частичного удовлетворения кредитных потребностей частного бизнеса.
Программа предусматривает предоставление бюджетных кредитов по следующим направлениям: кредитование финансово-банковской системы - 60.5 млрд. драмов; кредитование малого и среднего бизнеса – 6.4 млрд. драмов; кредитование системообразующих предприятий - 23.1 млрд. драмов.
По 24 млрд драмов будут направлены на восстановительные работы в зоне Спитакского землетрясения в 2009 и 2010 году.