Մայիսին Հայաստանում “Յունիստրիմի” շրջանառությունը կազմել է $40,2 մլն
Երեւան /Մեդիամաքս/. Մայիսին Հայաստանում “Յունիստրիմ” դրամական փոխանցումների համակարգի շրջանառությունը կազմել է $40,2 մլն:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ին հայտնել են “Յունիբանկի” մամլո ծառայությունում, հունվարին այդ ցուցանիշը կազմել էր $26 մլն:
Քանակային արտահայտությամբ այս տարվա ընթացքում իրականացվել է 242 165 փոխանցում. “Յունիստրիմին” բաժին է ընկել հայաստանյան փոխանցումների ընդհանուր ծավալի 50%-ից ավելին:
“Յունիբանկի” դրամական փոխանցումների սպասարկման եւ վերահսկման գծով տնօրեն Նատալյա Տեր-Գեւորգյանի խոսքերով, “Յունիստրիմ” համակարգի նկատմամբ մեծ պահանջարկը պայմանավորված է ծառայությունների մեծ տեսականիով: Բացի փոխանցումներից, հաճախորդները “Յունիստրիմի” միջոցով կարող են իրականացնել նաեւ քարտային կամ ավանդային հաշվի համալրում, վարկի մարում, ինտերնետ վճարումներ, կոմունալ ծառայությունների դիմաց վճարումներ /UNIPAY ծառայություն/ եւ այլն: Համակարգից պարբերաբար օգտվող հաճախորդներին ընձեռվում է նաեւ օվերդրաֆտի /վարկային գիծ/ ստացման հնարավորություն:

В мае оборот «Юнистрим» в Армении составил $40,2 млн
Ереван /Медиамакс/. Оборот системы денежных переводов «Юнистрим» в Армении в мае 2009 года составил $40,2 млн.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе «Юнибанка», в январе этот показатель составил $26 млн.
В количественном выражении в текущем году было осуществлено 242 165 переводов - на долю «Юнистрим» пришлось 50% от всего объема переводов Армении.
По словам директора «Юнибанка» по обслуживанию и контролю денежных переводов Натальи Тер-Геворгян, увеличение спроса к системе «Юнистрим» обусловлено увеличением количества услуг. Кроме самих переводов, клиенты могут пополнять депозитные и карточные счета, погашать кредиты, осуществлять интернет-платежи, коммунальные выплаты (услуга UNIPAY) и др. Постоянным клиентам «Юнистрим» предоставляется возможность получения кредитной линии (овердрафт).