ՀՀ կառավարությունը վաճառել է “Ամերիաբանկի” իր բաժնեմասը
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ կառավարությունը “Ամերիաբանկի”` իրեն պատկանող 0.3% բաժնետոմսերը վաճառել է բանկի 99.7% բաժնետոսմերի սեփականատիրոջը` ռուսաստանյան “Տրոյկա Դիալոգ” ընկերության հետ փոխկապակցված TDA Holdings Ltd ներդրումային ընկերությանը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ը, այսօր կառավարության նիստում ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանն ասել է, որ խոսքը 1175 սովորական բաժնետոմսերի մասին է` յուրաքանչյուրը 40 հազար դրամ անվանական արժեքով: Ֆինանսների նախարարն ասել է, որ գործարքի ընդհանուր ծավալը կազմել է 52 մլն դրամ, եւ ողջ գումարը 7 բանկային օրվա ընթացքում կփոխանցվի ՀՀ պետբյուջե:

Правительство Армении продало принадлежащие ему акции “Америабанка”
Ереван /Медиамакс/. Правительство Армении продало 0.3% принадлежащих ему акций “Америабанка” владельцу 99.7% акций, инвестиционной холдинговой компании TDA Holdings Ltd, являющейся аффилированной компанией российской «Тройки Диалог».
Как сообщает Медиамакс, сегодня на заседании правительства министр финансов Армении Тигран Давтян сказал, что речь идет о 1175 обыкновенных акциях по номинальной стоимости 40 тыс. драмов каждая. Министр финансов сказал, что общая сумма сделки составила 52 млн. драмов, вся сумма в течение 7 банковских дней будет перечислена в госбюджет Армении.