Հայաստանում գրանցվել է սպառողական գների ամենացածր աճը ԱՊՀ երկրների շարքում
Երեւան /Մեդիամաքս/. 2009թ. առաջին եռամսյակում Հայաստանում գրանցվել է սպառողական գների ամենացածր աճը ԱՊՀ երկրների շարքում:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ը, վկայակոչելով ԱՊՀ Վիճակագրական կոմիտեն, 2008թ. նույն ժամանակահատվածի համեմատ այս տարվա առաջին եռամսյակում Հայաստանում սպառողական գների աճը կազմել է 2%: Այդ ժամանակահատվածում սպառողական գների ամենամեծ աճը (20,4%) գրանցվել է Ուկրաինայում:
Նույն աղբյուրի համաձայն, 2009թ. առաջին եռամսյակում ՀՀ ՀՆԱ անկումը կազմել է 6.1%: Ռուսաստանում տվյալ ցուցանիշը կազմել է 12.3%:

В Армении зафиксирован самый низкий рост потребительских цен среди стран СНГ
Ереван /Медиамакс/. В первом квартале 2009 года в Армении зафиксирован самый низкий рост потребительских цен среди стран СНГ.
Как сообщает Медиамакс со ссылкой на Статистический комитет СНГ, рост потребительских цен в Армении в первом квартале текущего года по сравнению с аналогичным периодом 2008 года составил 2%. Самый большой рост (на 20,4%) потребительских цен за этот период зафиксирован в Украине.
Согласно тому же источнику, в первом квартале 2009 года спад ВВП Армении составил 6.1%. В России этот показатель составил 12.3%.