ԱԺ-ն սկսել է “2010թ. պետբյուջեի ձեւավորման առանձնահատկությունների մասին” օրինագծի քննարկումը
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ Ազգային Ժողովն այսօր սկսել է “2010թ. պետբյուջեի ձեւավորման առանձնահատկությունների մասին” օրինագծի քննարկումը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄՍՔՍ-ը, այսօր ԱԺ նիստում ՀՀ ֆինանսների նախարարի առաջին տեղակալ Պավել Սաֆարյանն ասել է, որ օրինագիծը առաջարկում է մեկ տարով հետաձգել 2010-2012թթ. ծախսերի միջնաժամկետ ծրագրի ձեւավորումը:
Նրա խոսքերով, համաշխարհային ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի պայմաններում դժվար կլինի այս տարի հաշվարկել մակրոտնտեսական իրավիճակը երեք տարվա համար եւ ծրագրել այդ ժամանակահատվածի ծախսերը:
Պավել Սաֆարյանը նշել է, որ օրինագիծը կրում է տեխնիկական բնույթ, եւ հաջորդ տարի կառավարությունը խորհրդարան կներկայացնի 2010-2012թթ. ծախսերի միջնաժամկետ ծրագիրը:

Парламент приступил к обсуждению законопроекта «Об особенностях формирования госбюджета на 2010 год»
06.04.2009 | 15:30 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван /Медиамакс/. Парламент Армении приступил сегодня к обсуждению законопроекта «Об особенностях формирования госбюджета на 2010 год».
Как сказал сегодня на заседании парламента первый замминистра финансов Армении Павел Сафарян, законопроект предлагает отложить на год формирование среднесрочной программы расходов на 2010-2012 гг. По его словам, в условиях мирового финансово-экономического кризиса в текущем году сложно рассчитать макроэкономическую ситуацию на три года вперед и планировать расходы на данный промежуток времени.
Павел Сафарян отметил, что законопроект носит технический характер, и в следующем году правительство представит парламенту среднесрочную программу расходов на 2011-2012 гг.