Կառավարությունը ջանքեր է գործադրում ՓՄԲ վարկավորման համար նոր միջոցներ ներգրավելու ուղությամբ
Երեւան /Մեդիամաքս/. ՀՀ կառավարությունն այսօր որոշում է կայացրել ՀԲ-ի տրամադրած $50 մլն ծավալի վարկային միջոցների բաշխման իրավունքը ֆինանսների նախարարությունից փոխանցել Կենտրոնական բանկին:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, այսօր կառավարության նիստում ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանը հիշեցրել է, որ ապրիլի սկզբին ՀԲ-ը ՀՀ կառավարությանը փոքր եւ միջին բիզնեսի /ՓՄԲ/ վարկավորման նպատակով տրամադրելու է $50 մլն-ի վարկ: Միջոցները բաշխվելու են ՀՀ առեւտրային բանկերի միջեւ:
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր հայտարարել է, որ երկրի ղեկավարությունը ջանքեր է գործադրում ՓՄԲ վարկավորման համար նոր միջոցներ ներգրավելու ուղությամբ:
Կառավարության դեկավարն ասել է նաեւ, որ պետբյուջեից հատկացվելու է 2 մլրդ դրամ Սպիտակի երկրաշարժի գոտում շինարարական աշխատանքների ֆինանսավորման համար: Նրա խոսքերով, այդ որոշումը կունենա ինչպես սոցիալական, այնպես էլ տնտեսական նշանակություն:

Руководство Армении прилагает усилия для привлечения новых средств для кредитования МСБ
Ереван /Медиамакс/. Правительство Армении приняло сегодня решение передать права распределения кредитных средств ВБ в размере $50 млн от министерства финансов Центральному банку.
Как напомнил сегодня на заседании правительства министр финансов Армении Тигран Давтян, в начале апреля ВБ предоставит правительству Армении кредит для кредитования малого и среднего бизнеса (МСБ) в размере $50 млн. Данные средства будут распределены среди коммерческих банков Армении.
Премьер-министр Армении Тигран Саргсян заявил сегодня, что руководство страны прилагает усилия для привлечения новых средств для кредитования МСБ.
Глава правительства сказал также, что из госбюджета будет выделено 2 млрд драмов для финансирования строительных работ в зоне Спитакского землетрясения. По его словам, это решение будет иметь как социальное, так и экономические значение.