«Ինեկոբանկը» միկրոֆինանսավորման նպատակով ներգրավել է $ 4 մլն
Երևան /Մեդիամաքս/. «Ինեկոբանկը» DWM Asset Management-ի (DWM) հետ $ 4 մլն-ի վարկային համաձանյագիր է կնքել:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են բանկի մամլո ծառայությունում, նոր վարկային միջոցներն ուղղվելու են Հայաստանում միկրոֆինանսավորման զարգացմանը:
DWM Asset Management-ը «Developing World Markets» (DWM) խմբի անդամ է եւ զբաղվում է ներդրումներով զարգացող երկրների միկրոֆինասնավորմամբ:
«Ինեկոբանկը» հպարտ է, որ միջազգային ֆինանսական շուկաներում տիրող ֆինանսական ճգնաժամի այս դժվարին ժամանակահատվածում ձեռք է բերել նոր գործընկեր, որը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցելու Հայաստանում միկրոֆինանսավորման զարգացմանը»,- նշել են բանկի մամլո ծառայությունում:
Միկրովարկերը տրամադրվելու են հետեւյալ պայմաններով. վարկի առավելագույն գումարը` $ 10 հազ., առավելագույն ժամկետը` 24 ամիս:
Ծրագրի շրջանակներում վարկավորման համար կարող են դիմել այն ձեռնարկատերերը, ովքեր ունեն գործող բիզնես արտադրության, առեւտրի կամ սպասարկման/ծառայությունների մատուցման ոլորտում:

«Инекобанк» привлек $ 4 млн для микрофинансирования
Ереван /Медиамакс/. «Инекобанк» подписал кредитное соглашение на сумму в $ 4 млн c DWM Asset Management (DWM).
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе банка, новые кредитные средства будут направлены на микрофинансирование.
DWM Asset Management (DWM) является членом группы Developing World Markets
и занимается инвестициями в сферы микрофинансирования развивающихся стран.
««Инекобанк» гордится тем, что в сложных условиях международного финансового кризиса приобрел нового партнера, который выразил готовность содействовать развитию микрофинансирования в Армении», - отметили в пресс-службе банка.
Микрокредиты будут выдаваться на следующих условиях: максимальная сумма кредита - $ 10 тысяч, максимальный срок - 24 месяца. В рамках данной программы для получения кредита могут обращаться предприниматели, имеющие действующий бизнес в сферах производства и торговли, или обслуживания/предоставления услуг.