Յունիբանկի մոբայլ հավելվածում հնարավոր է գրանցվել նաեւ imID-ի միջոցով
Յունիբանկը շարունակում է ընդլայնել թվային ծառայությունների հնարավորությունները՝ հաճախորդներին առաջարկելով UNIMobile հավելվածում գրանցվելու եւս մեկ հարմար տարբերակ։
Բանկից հայտնել են, որ այսուհետ UNIMobile հավելվածում հնարավոր է գրանցվել նաեւ imID-ով՝ ընդամենը մի քանի վայրկյանում։ Դրա համար անհրաժեշտ է ներբեռնել UNIMobile հավելվածը App Store կամ Google Play, գրանցման ընթացքում ընտրել «imID նույնականացում» կոճակը եւ հետեւել պարզ հրահանգներին։
UNIMobile հավելվածի օգտատերերը ստանում են շուրջօրյա հասանելիություն բանկային ծառայություններին։ Հավելվածի միջոցով հնարավոր է բացել բանկային հաշիվ, ձեւակերպել սպառողական վարկ, կատարել դրամական փոխանցումներ Հայաստանի ներսում եւ արտերկիր, համալրել կամ նվազեցնել ավանդները, ստեղծել թվային քարտեր, կատարել կոմունալ եւ այլ վճարումներ, ինչպես նաեւ օգտվել բազմաթիվ այլ ծառայություններից։
UNIMobile հավելվածում առցանց գրանցվել հնարավոր է նաեւ կենսաչափական նույնականացման միջոցով:
«Յունիբանկը կշարունակի արձագանքել հաճախորդների կարիքներին՝ ներդնելով նորարարական տեխնոլոգիաներ եւ ֆինանսական ծառայությունները դարձնելով էլ ավելի հասանելի եւ հարմար»,- ասվում է հաղորդագրությունում:

31.07.2026 | 17:47 Главная страница / Новости /
Юнибанк продолжает расширять возможности цифровых сервисов, предлагая клиентам еще один удобный способ онлайн-регистрации в мобильном приложении UNIMobile.
По сообщению банка, теперь в приложении UNIMobile можно зарегистрироваться и с помощью imID  всего за несколько секунд. Для этого необходимо загрузить приложение UNIMobile из App Store или Google Play, при регистрации выбрать « imID аутенфикация» и следовать простым инструкциям.
Пользователи UNIMobile получают круглосуточный доступ к банковским услугам. В приложении можно открыть банковский счет, подать заявку на потребительский кредит, совершать денежные переводы по Армении и за рубеж, пополнять и уменьшать сумму депозитов, выпускать цифровые карты, оплачивать коммунальные и другие услуги, а также пользоваться множеством других возможностей.
Онлайн-регистрация в приложении UNIMobile также доступна с использованием биометрической идентификации.
«Юнибанк продолжит реагировать на потребности клиентов, внедряя инновационные технологии и делая финансовые услуги еще более доступными и удобными», - говорится в сообщении.