Թվային բանկինգի նոր մակարդակ. IDBank-ը ռազմավարական համագործակցություն է սկսում Oracle-ի հետ
IDBank-ը հայտարարում է միջազգային տեխնոլոգիական հսկա Oracle ընկերության հետ ռազմավարական համագործակցության մեկնարկի մասին:
Այս քայլը նշանակալի շրջադարձային փուլ է IDBank-ի թվային վերափոխման ռազմավարության շրջանակում՝ միտված բանկային ծառայությունների նոր սերնդի ձեւավորմանը։ Oracle-ի տեխնոլոգիաների ներդրումը թույլ կտա բանկին էապես բարձրացնել տվյալների մշակման արագությունն ու ճշգրտությունը, ուժեղացնել կիբեռանվտանգությունը եւ ստեղծել ավելի անհատականացված, ճկուն եւ ժամանակակից ծառայություններ հաճախորդների համար։
«Մենք կառուցում ենք ապագայի բանկը՝ այսօր։ Oracle-ի հետ համագործակցությունը մեզ հնարավորություն է տալիս կիրառել համաշխարհային լավագույն փորձն ու տեխնոլոգիաները՝ մեր հաճախորդներին առաջարկելով առավել առաջադեմ եւ անվտանգ լուծումներ», - նշել է IDBank-ի Վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանը՝ ավելացնելով, որ Oracle ընկերության հետ համագործակցությունը նաեւ վկայում է Հայաստանի ֆինանսական համակարգի տեխնոլոգիական աճի եւ միջազգային շուկաների հետ ինտեգրման մասին՝ բարձրացնելով երկրի դիրքը որպես նորարարական հաբ տարածաշրջանում։
«Ուրախ ենք աջակցել Հայաստանի թվային վերափոխմանը։ ID Group-ի, եւ մասնավորապես IDBank-ի հետ մեր համագործակցությունը նմանատիպ ֆորմատով առաջինն է Հայաստանի ֆինանսաբանկային ոլորտում եւ նշանավորում է համագործակցության նոր փուլ։ Մենք անհամբերությամբ սպասում ենք մեր համագործակցության հետագա զարգացմանը։ Ավելի լայն առումով, Oracle-ը պատրաստ է աջակցել Հայաստանի ֆինանսաբանկային ոլորտի շարունակական թվային զարգացմանը՝ ապահով, մասշտաբային տեխնոլոգիաների միջոցով, որոնք նպաստում են նորարարությանը եւ բարձրացնում գործառնական արդյունավետությունը», - նշել է Oracle-ի ներկայացուցիչը։
IDBank-ը շարունակաբար ներդրում է կատարում նորարարությունների մեջ՝ նպատակ ունենալով վերափոխել բանկային փորձառությունը եւ սահմանել նոր ստանդարտներ ոլորտում։

Новый уровень цифрового банкинга: IDBank начинает стратегическое сотрудничество с Oracle
IDBank объявляет о начале стратегического сотрудничества с международным технологическим лидером - компанией Oracle.
Этот шаг знаменует собой важный этап в реализации стратегии цифровой трансформации IDBank, направленной на формирование нового поколения банковских услуг. Внедрение технологий Oracle позволит банку значительно повысить скорость и точность обработки данных, усилить кибербезопасность и создать более персонализированные, гибкие и современные сервисы для клиентов.
«Мы строим банк будущего уже сегодня. Сотрудничество с Oracle дает нам возможность внедрять лучшие мировые практики и технологии, предлагая нашим клиентам передовые и безопасные решения», - отметил председатель правления IDBank Мгер Абраамян, подчеркнув, что партнерство с Oracle свидетельствует о технологическом развитии финансовой системы Армении и ее интеграции в международные рынки, укрепляя позиции страны как инновационного хаба в регионе».
«Мы рады поддерживать цифровую трансформацию в Армении. Наше сотрудничество с ID Group, и особенно с IDBank, является первым партнерством такого рода с финансовым учреждением в стране и знаменует собой прорыв в сотрудничестве в банковской отрасли Армении. Мы с нетерпением ожидаем дальнейшего развития нашего партнерства. В более широком смысле, Oracle готова поддерживать дальнейшее цифровое развитие банковского и финансового сектора Армении с помощью безопасных, масштабируемых технологий, которые способствуют инновациям и повышают операционную эффективность», - отметил представитель Oracle.
IDBank продолжает активно инвестировать в инновации с целью трансформации банковского опыта и формирования новых стандартов в отрасли.