“Ամերիաբանկը” ժամկետային ավանդների ծավալների աճ է արձանագրում
Երեւան /Մեդիամաքս/. 2008թ. դեկտեմբերին “Ամերիաբանկն” արձանագրել է ժամկետային ավանդների ծավալների կտրուկ աճ` 119.3%:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը տեղեկացրել են բանկի մամլո ծառայությունում, ֆիզիկական անձանց ավանդների ծավալի աճը կազմել է 14.6%, իրավաբանական անձանց ավանդներինը` 150. 4 %:
2009թ. հունվարին “Ամերիաբանկի” ժամկետային ավանդների ընդհանուր ծավալն աճել է 10.8 %-ով, որոնցից ֆիզիկական անձանց ավանդների գծով աճը կազմել է 46.4 %:
“Հաշվի առնելով ՀՀ բանկային համակարգում ավանդների ընդհանուր ծավալների որոշակի անկումը` “Ամերիաբանկի” ավանդային ֆոնդի այս աճը վերագրվում է ավանդների ամբողջական ապահովագրման նախաձեռնությանը, որը նպատակ ուներ առավելագույնս բարձրացնելու հասարակության վստահությունը բանկային համակարգի հանդեպ”,- նշել են բանկի մամլո ծառայությունում:

«Америабанк» фиксирует рост объемов срочных вкладов
Ереван /Медиамакс/. В декабре 2008 года «Америабанк» зафиксировал резкий рост объема срочных вкладов - 119.3%.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе банка, рост объема розничных вкладов составил 14.6%, рост влкадов юридических лиц - 150.4%.
В январе 2009 года общий объем срочных вкладов в «Америабанке» увеличился на 10.8%, из которых 46.4% приходится на долю розничных вкладов.
«Принимая во внимание некоторое уменьшение объема вкладов в банковской системе Армении, подобное увеличение депозитного фонда «Америабанка» приписывается программе полного страхования вкладов, целью которой является максимальное укрепление доверия населения к банковской системе», - отметили в пресс-службе банка.