Ռուսաստանը Հայաստանին կհատկացնի $500 մլն
Ռուսաստանը Հայաստանին կտրամադրի $500 մլն-ի չափով կայունացնող վարկ` համաշխարհային ճգնաժամի հետեւանքները հաղթահարելու նպատակով, հայտարարել է ՌԴ ֆինանսների նախարար Ալեքսեյ Կուդրինը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, վկայակոչելով РИА Новости-ն, Ալեքսեյ Կուդրինն այդ մասին ասել է փետրվարի 4-ին Լոնդոնում` հանդես գալով բրիտանական գործարար շրջանակների ներկայացուցիչների առջեւ:
Հունվարի 22-ին ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանը հաստատել էր, որ Հայաստանը բանակցում է Ռուսաստանի հետ կայունացնող վարկի ստացման ուղղությամբ: Տիգրան Դավթյանի խոսքերով, ստացված միջոցները հիմնականում ուղղվելու են փոքր եւ միջին բիզնեսի վարկավորմանը:

Россия представит Армении $500 млн для преодоления последствий глобального кризиса
Ереван /Медиамакс/. Россия представит Армении стабилизационный кредит в размере $500 млн для преодоления последствий глобального кризиса, заявил министр финансов России Алексей Кудрин.
Как сообщает Медиамакс со ссылкой на РИА Новости, Алексей Кудрин сказал об этом 4-го февраля в Лондоне, выступая перед представителями британских деловых кругов.
22-го января министр финансов Армении Тигран Давтян подтвердил, что Армения ведет переговоры с Россией о привлечении стабилизационного кредита. По словам Тиграна Давтяна, полученные средства пойдут на поддержку армянской экономики, в особенности среднего и малого бизнеса.