Երեւանում կանցկացվի «Unibank Cup» ֆուտզալի միջազգային մրցաշար
Ամանորին ընդառաջ սպասվում է վառ մարզական իրադարձություն․ Երեւան կժամանեն ֆուտզալի թիմեր՝ մասնակցելու միջազգային ընկերական մրցաշարին։
2025թ.-ի դեկտեմբերի 20-24-ը՝ Յունիբանկի աջակցությամբ, կանցկացվի «Unibank Cup» միջազգային մրցաշարը, որին կմասնակցեն Հայաստանի, Մոլդովայի, Վրաստանի եւ Ղրղըզստանի հավաքականները։ Մրցաշարի կազմակերպիչն է Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիան։ Հանդիպումները տեղի կունենա ՀՖՖ Տեխնիկական կենտրոն/ֆուտբոլի ակադեմիայում։
«Unibank Cup»-ի անցկացումը` Յունիբանկի կողմից երկրում պրոֆեսիոնալ սպորտի զարգացմանը եւ առողջ ու ակտիվ ապրելակերպի խթանմանն ուղղված նախաձեռնությունների շարունակությունն է։ Բանկը հանդիսանում է ֆուտզալի Հայաստանի գործող փոխչեմպիոն՝ Unisport ակումբի գլխավոր հովանավորը։ Բարձրագույն խմբի ընթացիկ մրցաշրջանում Unisport-ն արդեն հինգերորդ անընդմեջ հաղթանակն է տոնում՝ ուրախացնելով իր երկրպագուներին:
Յունիբանկը նաեւ «Ալաշկերտ» ֆուտբոլային ակումբի ոսկե հովանավորն է:
«2026թ.-ին Յունիբանկը կշարունակի աջակցել մարզիկներին՝ իրենց նպատակներին հասնելու ճանապարհին, ինչպես նաեւ կնպաստի տարբեր մարզաձեւերի զարգացմանը՝ ֆուտբոլ, ֆուտզալ, ըմբշամարտ, հեծանվասպորտ, ձյուդո եւ ժայռամագլցում»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

08.12.2025 | 14:01 Главная страница / Новости /
В преддверии новогодних праздников ожидается яркое спортивное событие: в Ереван приедут команды по футзалу на международный товарищеский матч.
С 20 по 24 декабря при поддержке Юнибанка в Ереване пройдет международный турнир «Unibank Cup», в котором примут участие сборные Армении, Молдовы, Грузии и Кыргызстана. Организатором турнира выступает Федерация футбола Армении. Матчи пройдут в Техническом центре ФФА/Академии футбола.
Проведение «Unibank Cup» является продолжением инициатив Юнибанка, направленных на развитие профессионального спорта в стране и популяризацию здорового и активного образа жизни. Банк также является главным спонсором клуба Unisport - действующего вице-чемпиона Армении по футзалу. В нынешнем сезоне команда активно радует своих болельщиков, уверенно демонстрируя беспроигрышную серию в Высшей лиге.
Юнибанк также выступает золотым спонсором клуба «Алашкерт», одного из лидеров армянского футбола.
«В 2026 году Юнибанк продолжит поддерживать спортсменов на пути к достижению их целей и оказывать содействие развитию спорта в различных направлениях - футболе, футзале, борьбе, велоспорте, дзюдо и скалолазании»,- сказано в сообщении.