«Մի դրամի ուժը». հոկտեմբերի շահառուն «Իմ անտառ Հայաստան» ՀԿ-ն է
«Մի դրամի ուժի» սեպտեմբեր ամսվա արդյունք 5․019․829 դրամն ամբողջությամբ ուղղվելու է Արցախում ստեղծված եւ այժմ իր գործունեությունը Հայաստանում շարունակող «Մունք» տեխնոդպրոցի «Մասնագիտացում» ծրագրի իրականացմանը, որի շնորհիվ Լոռու մարզի ավելի քան 120 երիտասարդ իրենց ծննդավայրում կստանա մասնագիտական կրթություն։
Հոկտեմբեր ամսվա շահառուն «Իմ անտառ Հայաստան» ՀԿ-ն է՝ իր բացառիկ ու հատկանշական «Սիմֆոնիկ անտառ» ծրագրով։
««Իմ անտառ Հայաստանը» «Մի դրամի ուժի» լավագույն գործընկերներից է ու մեր համատեղ մի քանի ծրագրերի արդյունքը մինչեւ օրս տնկված ավելի քան 30 000 ծառն է։ Սակայն այս ծրագիրը ոչ միայն բնապահպանական է, այլ նաեւ էությամբ բացառիկ ու, բնականաբար, մենք մեծ ոգեւորությամբ միացանք «Սիմֆոնիկ անտառ» ծրագրի գաղափարին։ Վստահ եմ, որ այս նախաձեռնությունը լավագույնս կմիավորի մշակույթը, բնությունն ու մարդկանց՝ ի դեմս «Մի դրամի ուժի» գաղափարակիցների ու մեր հավատարիմ հաճախորդների, որոնց Idram&IDBank հարթակներով կատարած յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ ամիս շարունակ իրենց կողմից մեկական դրամներ կփոխանցեն «Սիմֆոնիկ անտառին»»,- ասել է IDBank-ի եւ Իդրամի հարղորդակցության եւ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթեւիկ Վարդեւանյանը:
Անտառապատման գաղափարը Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբինն է, որը նշում է իր ստեղծման 20-ամյակը։ Հոկտեմբերի 23-ին նվագախումբը, ի նշանավորումն նոր անտառի հիմնադրման, խորհրդանշական համերգ է ունենալու, որի գլխավոր հովանավորն IDBank-ն է։ Հանդիսատեսը, գնելով տոմս, տնկում է ծառ «Սիմֆոնիկ անտառում»:
«Հպարտ ենք որպես շահառու համագործակցել «Մի դրամի ուժի» հետ 2022 թվականից ի վեր։ Միասնական գործը իրական փոփոխություններ կատարելու լավագույն միջոցն է, եւ IDBank-ն ու Իդրամը այս նախաձեռնությամբ միավորում են իրենց շահակիցներին՝ իմաստալից նպատակների շուրջ։ Անտառներ տնկելը երկարաժամկետ ձեռնարկ է, եւ չնայած երկիրը բախվում է բազմաթիվ հրատապ կարիքների, անհրաժեշտ է նաեւ երկարաժամկետ մտածել։ Անտառները կենսական նշանակություն ունեն մեր մոլորակի վրա կյանքի համար, դրանք պաշտպանում են ջրային ռեսուրսները եւ պահպանում հողի որակը գալիք սերունդների համար»,- նշել է «Իմ անտառ Հայաստանի» հիմնադիր եւ տնօրեն Անտրէ Գումուշճեանը:

«Сила одного драма»: «My Forest Armenia» — бенефициар октября
5․019․829 драмов — это результат инициативы «Сила одного драма» за сентябрь. Вся сумма будет направлена на реализацию программы «Специализация» техношколы «Мунк». Техношкола, изначально созданная в Арцахе, ныне продолжает свою деятельность в Армении. Благодаря программе более 120 молодых людей Лорийской области смогут получить профессиональное образование у себя на родине.
Получателем октября станет общественная организация «My Forest Armenia» с её уникальным и символичным проектом «Симфонический лес».
Татевик Вардеванян, руководитель отдела по коммуникациям и программам социальной ответственности IDBank и Idram, отмечает:
«“My Forst Armenia” — один из лучших партнёров инициативы «Сила одного драма». Результатом нескольких совместных программ стало более 30․000 посаженных деревьев. Однако данный проект не только экологический, но и по своей сути уникальный. Поэтому мы с большим энтузиазмом присоединились к идее «Симфонического леса». Уверена, что эта инициатива прекрасно объединит культуру, природу и людей — сторонников «Силы одного драма» и наших верных клиентов, каждый платёж которых через платформы Idram&IDBank будет сопровождаться перечислением одной драмы от компаний в пользу «Симфонического леса» на протяжении месяца».
Идея посадки лесов принадлежит Государственному симфоническому оркестру Армении, который отмечает своё 20-летие. 23 октября оркестр даст символический концерт в честь основания нового леса, генеральным спонсором которого выступает IDBank. Приобретая билет, зрители символически сажают дерево в «Симфоническом лесу».
Основатель и директор «My Forest Armenia» Андрэ Гумушджян отмечает:
«Мы гордимся тем, что с 2022 года являемся получателями программы «Сила одного драма». Совместная работа — лучший способ добиться реальных изменений, и этой инициативой IDBank и Idram объединяют своих партнёров вокруг значимых целей. Посадка лесов — долгосрочное дело, и хотя страна сталкивается со множеством срочных потребностей, необходимо также мыслить стратегически. Леса жизненно важны для существования на нашей планете: они защищают водные ресурсы и сохраняют качество почвы для будущих поколений».
Чтобы присоединиться к добрым делам инициативы «Сила одного драма», все платежи необходимо совершать через приложение Idram&IDBank, онлайн-платформы IDBanking.am и banking.idram.am, а также через терминалы Idram и IDBank. За каждый платёж компании перечислят одну драму на важные программы.