«Մի դրամի ուժի» օգոստոս ամսվա շահառուն «Հույսի կամուրջ» ՀԿ-ն է
«Մի դրամի ուժի» հուլիսին հավաքագրած 5․042․314 դրամն ուղղվել է «Զարկ» էկոճամբարի կազմակերպչական աշխատանքներին։
«Զարկն» ամեն տարի մեկ հարկի տակ է հավաքում Արցախից տեղահանված ու Հայաստանի տարբեր մարզերում ապրող 10-17 տարեկան պատանիների, որոնք բացի առաջնորդության հմտություններից, ճամբարում ուսանում են տարբեր սեմինարներ, ձեռք բերում կյանքի համար կարեւոր հմտություններ եւ կոփվում ֆիզիկապես ու հոգեպես։
Օգոստոսին հավաքված մեկ դրամները կփոխանցվեն «Հույսի կամուրջ» ՀԿ-ին, որն արդեն մոտ երեք տասնամյակ պաշտպանում է հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքները եւ խթանում նրանց սոցիալական ներառումը։ Տավուշում ՀԿ-ի կենտրոնները դարձել են համայնքների հենարան՝ ապահովելով երեխաների շարունակական վերականգնողական աջակցությունը, ծնողների հզորացումն եւ ավելի ներառական միջավայրը։
«Մեծ պատասխանատվությամբ ենք ամեն անգամ աջակցում այն կազմակերպություններին, որոնք իրական փոփոխություններ են բերում մեր հասարակության մեջ։ «Հույսի կամուրջ» հասարակական կազմակերպության իրականացրած ծրագրերն այս առումով բացառիկ կարեւորություն ունեն՝ հատկապես խոցելի խմբերի սոցիալական ներառման եւ աջակցման գործում։
Միշտ նշում եմ, որ մեր ընկերությունների սոցիալական պատասխանատվության ռազմավարության առանցքում մարդն է՝ իր կարիքներով, երազանքներով եւ հնարավորություններով, եւ այն, որ «Հույսի կամուրջի» ողջ գործունեությունն այս առումով օրինակելի ու հատկանշական է՝ ապացուցում են կազմակերպության գործունեության ավելի քան երեսուն տարիները»,- ասել է Իդրամի եւ IDBank-ի հաղորդակցության եւ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթեւիկ Վարդեւանյանը:
«Մեզ համար մեծ պատիվ է, որ այս ամիս «Մի դրամի ուժ» նախաձեռնության աջակցությունը կուղղվի Տավուշի մեր վերականգնողական ծրագրին։ Այս ներդրումը կարեւոր է հարյուրավոր երեխաների եւ նրանց ընտանիքների համար։ Idram-ի եւ IDBank-ի հետ մեր համագործակցությունը մեզ համար ոչ միայն ֆինանսական աջակցություն է, այլեւ հավատ, որ յուրաքանչյուր երեխա կարող է զարգանալ եւ լիարժեք ներգրավվել համայնքային կյանքում»,- ասել է «Հույսի կամուրջ» ՀԿ-ի նախագահ Սուսաննա Թադեւոսյանը:

Бенефициаром инициативы «Сила одного драма» за август стала ОО «Мост надежды»
В рамках инициативы «Сила одного драма» было собрано 5 042 314 драмов, и вся сумма была направлена на организацию эколагеря «Зарк».
Каждое лето «Зарк» объединяет подростков 10–17 лет, вынужденных покинуть Арцах и проживающих в разных регионах Армении. В лагере ребята развивают лидерские качества, участвуют в познавательных семинарах, приобретают важные жизненные навыки, а также закаляются физически и духовно.
А собранные в августе средства в рамках инициативы «Сила одного драма» будут направлены общественной организации «Мост надежды», которая уже почти три десятилетия защищает права людей с ограниченными возможностями и содействует их социальной интеграции.
В Тавуше центры организации стали настоящей опорой для местных сообществ: они обеспечивают детям регулярную реабилитационную поддержку, расширяют возможности родителей и помогают формировать более инклюзивную и заботливую среду.
«Мы всегда с особой ответственностью поддерживаем организации, которые вносят реальные изменения в жизнь общества. Программы, реализуемые ОО «Мост надежды», имеют исключительное значение, особенно в сфере социальной инклюзивности и поддержки уязвимых групп. Я всегда подчеркиваю, что в основе стратегии социальной ответственности наших компаний стоит человек - со своими потребностями, мечтами и возможностями. И тот факт, что деятельность «Моста надежды» в этом плане является образцовой и выдающейся, подтверждается более чем тридцатилетним опытом работы организации», - отмечает руководитель отдела по коммуникациям и программам социальной ответственности Idram-а и IDBank Татевик Вардеванян.
«Для нас большая честь, что в этом месяце средства инициативы «Сила одного драмa» будут направлены на нашу реабилитационную программу в Тавуше. Эти инвестиции важны для сотен детей и их семей. Сотрудничество с Idram и IDBank - это не только финансовая поддержка, но и вера в то, что каждый ребёнок может развиваться и быть полноценным участником жизни общества», - отмечает руководитель общественной организации «Мост надежды», Сусанна Тадевосян.
Чтобы присоединиться к добрым делам «Силы одного драма», совершайте все Ваши платежи с помощью приложения Idram&IDBank, онлайн-платформ IDBanking.am, banking.idram.am, через терминалы Idram и IDBank, и за каждый Ваш платеж компании пожертвуют один драм на реализацию важных программ и инициатив.