«Մի դրամի ուժը». 5.119.225 դրամ է ուղղվել «Մարզերի Երեխաները Մարզերում» հիմնադրամին
2024 թվականը «Մի դրամի ուժը» եզրափակել է 5.119.225 դրամ արդյունքով, որն ամբողջությամբ ուղղվել է մարտին անցկացվելիք «Մարզերի երեխաները մարզերում» հիմնադրամի «ԴեմԱռԴեմ․ Սերունդների երկխոսություն» ամենամյա մարզային ֆորումին։
2025 թվականի առաջին շահառուն ԱՏՁՄ-ի «Արմաթ» ճարտարագիտական աշխատանոցներ ոչ ֆորմալ տեխնոլոգիական կրթական ծրագրի ԴիջիԿոդ 2025 կիրառական ծրագրավորման պատանեկան մրցույթն է։
««Արմաթ» ճարտարագիտական աշխատանոցներ կրթական ծրագրի բացառիկությունն ու նորարարականությունը դեռ տարիներ առաջ նոր շունչ, մոտիվացիա ու ապագայի տեսլական բերեց Հայաստանի տեխնոլոգիական կրթության ոլորտ՝ ստեղծելով ոչ միայն կրթական անգնահատելի մեծ բազա, այլեւ նպաստելով դպրոցականների մասնագիտական կողմնորոշմանը ու մարզային զարգացմանը։ Ու այսօր նաեւ «Արմաթի» շնորհիվ է, որ մեր երկրում կա տեխնոլոգիական կրթությամբ լուրջ աշխատուժ։ Վստահ ենք, որ «Մի դրամի ուժի» եւ «Արմաթի» համագործակցությամբ իրականացվող այս լուսավոր ծրագիրը եւս մի քանի տասնյակ հայ դպրոցականի կյանքում կարեւոր փոփոխություններ է բերելու»,- ասել է Իդրամի եւ IDBank-ի հաղորդակցության եւ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթեւիկ Վարդեւանյանը:
ԱՏՁՄ գործադիր տնօրեն Սարգիս Կարապետյանը վստահ է՝ այսօրինակ համագործակցությունները նպաստում են երիտասարդ ճարտարագետների հնարավորությունների ընդլայնմանը, պատանիների մասնագիտական կողմնորոշմանը, խթանում նրանց ներգրավվածությունն ու ոգեւորությունը՝ մասնակցելու մրցույթների, փորձելու լուծել իրենց համայնքների խնդիրները․ «Միեւնույն ժամանակ՝ հնարավորություն է ստեղծվելու ԴիջիԿոդ 2025-ի արդյունքում ֆինանսաբանկային ոլորտի ներգրավվածությամբ պատանիների շրջանում մեծացնելու նաեւ ֆինթեք ուղղությամբ նախագծեր ստեղծելու գաղափարը»։
««Մի դրամի ուժի» բարի կամքի դեսպանների բանակն օր օրի ավելանում է, իսկ դա նշանակում է, որ այս տարում մենք էլ ավելի շատ երազանքների ենք օգնելու իրականանալ․ ընդամենը Ձեր բոլոր վճարումները կատարեք Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am եւ banking.idram.am առցանց հարթակներով, Իդրամի եւ IDBank-ի տերմինալներով, եւ Ձեր յուրաքանչյուր վճարման դիմաց ընկերությունները մեկ դրամ կուղղեն մեր երկրի համար կարեւոր ծրագրերին»,- ասվում է հաղորդագրությունում:

«Сила одного драма»: 5 119 225 драмов - в фонд «Дети регионов в регионах»
2024 год инициативы «Сила одного драма» завершился с результатом 5․119․225 драмов, которые были полностью направлены в фонд «Дети регионов в регионах» для проведения ежегодного регионального форума «Face to Face: Диалог поколений».
А первым бенефициаром в 2025 году станет молодежный конкурс прикладного программирования DigiCode 2025, организованный в рамках неформальной технологической армянской национальной образовательной программы UATE «Армат».
«Эксклюзивность и инновационность образовательной программы «Армат» много лет назад вдохнули новую жизнь, мотивацию и видение будущего в сферу технического образования Армении, создав не только бесценную образовательную базу, но и способствуя профессиональной ориентации школьников. Сегодня, благодаря «Армату», в нашей стране есть серьезные кадры с техническим образованием. Мы уверены, что эта просветительская программа, реализуемая совместно с «Силой одного драма» и «Армат», принесет важные изменения в жизни нескольких десятков армянских школьников», - сказала руководитель отдела по коммуникациям и программам социальной ответственности Idram и IDBank, Татевик Вардеванян.
Исполнительный директор UATE Саргис Карапетян уверен, что такие партнерства способствуют профессиональной ориентации молодежи, стимулируют их активное участие в конкурсах и желание решать проблемы своих сообществ. «Кроме того, DigiCode 2025 откроет возможности для повышения интереса молодежи к созданию финтех-проектов благодаря участию финансово-банковского сектора», - добавил он.
«Армия послов доброй воли программы «Сила одного драма» с каждым днем растет, а это значит, что в этом году мы поможем осуществить еще больше мечт. Чтобы присоединиться к добрым делам «Силы одного драма», многого не требуется. Просто совершайте все Ваши платежи с помощью приложения Idram&IDBank, онлайн-платформ IDBanking.am, banking.idram.am, через терминалы Idram и IDBank, и за каждый Ваш платеж компании пожертвуют один драм на реализацию важных программ и инициатив», - говорится в сообщении.