ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ընդլայնել է հաճախորդների սպասարկման «Պրիվիլեգիա» գոտիների ցանցը
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը եւս վեց մասնաճյուղերում բացել է նոր «Պրիվիլեգիա» գոտիներ՝ հաճախորդների անհատական սպասարկման համար, երկուսը` Երեւանում, ինչպես նաեւ` Վանաձորում, Արտաշատում, Աբովյանում եւ Կապանում։
«Պրիվիլեգիա» փաթեթի օգտատերերի համար բանկի մասնաճյուղերում նախատեսված է առանձնացված գոտի, որտեղ կարելի է կատարել բանկային բոլոր գործառնությունները՝ ձեւակերպել վարկ կամ ավանդ, բացել հաշիվ կամ քարտ, ներբեռնել առցանց ծառայություններ եւ այլն:
«Անցյալ տարվա վերջին մենք մեկնարկեցինք բանկի մասնաճյուղերում առանձնացված գոտիների ստեղծման պիլոտային ծրագիրը, որը պայմանավորված էր հաճախորդների՝ անհատական սպասարկում, առավելագույն հարմարավետություն եւ գաղտնիություն ստանալու հետաքրքրվածությամբ եւ ցանկությամբ: Ծառայության շնորհիվ ներգրավված միջոցների պորտֆելը, որը ձեւավորվում է նաեւ բարձր եկամուտներ ունեցող հաճախորդների կողմից, վերջին 4 եռամսյակների ընթացքում աճել է 14%-ով։ Հաջորդ տարի մենք կշարունակենք բացել նմանատիպ առանձնացված գոտիներ բանկի այլ մասնաճյուղերում»,- մեկնաբանել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրենի - Տնօրինության նախագահի տեղակալ Տարաս Կլադչենկոն։
«Պրիվիլեգիա» փաթեթի օգտատեր դառնալու համար պետք է ներդնել բանկային ավանդ՝ նվազագույնը 4 մլն ՀՀ դրամ կամ համարժեք արտարժույթով գումարի չափով` առնվազն 6 ամիս ժամկետով: Ծառայությունը նախատեսում է նաեւ հաճախորդի ընտանիքի անդամներից մեկի անվճար սպասարկում:

ВТБ (Армения) расширил сеть зон обслуживания клиентов «Привилегия»
ВТБ (Армения) открыл новые зоны «Привилегия» для индивидуального обслуживания клиентов в шести отделениях сети – два в Ереване, а также в Ванадзоре, Арташате, Абовяне и Капане.
Для владельцев пакета «Привилегия» в отделениях банка предусмотрена выделенная зона, где можно совершать все банковские операции: оформить кредит или вклад, открыть счет или карту, настроить онлайн-сервисы и другое.
«Мы запустили пилотный проект зонирования в офисах банка в конце прошлого года, что было обусловлено высоким интересом и желанием клиентов получать индивидуальное обслуживание, максимальный комфорт и приватность. Благодаря сервису портфель привлеченных средств, который в том числе формируют состоятельные клиенты, за последние 4 квартала вырос на 14%. В следующем году мы продолжим открывать выделенные зоны в других офисах банка», – прокомментировал заместитель генерального директора - председателя директората ВТБ (Армения) Тарас Кладченко.
Для приобретения пакета «Привилегия» необходимо открыть депозит в банке на сумму от 4 млн драмов РА или эквивалент в иностранной валюте на срок не менее шести месяцев. Сервис предусматривает бесплатное обслуживание одного из членов семьи клиента.