Telcell-ը հայտարարում է ռազմավարական նոր փուլի եւ գալիք մեծ նախագծի մասին
Telcell վճարահաշվարկային ընկերությունը, դեռեւս տարեսկզբին նախաձեռնելով բաց բաժնետիրական ընկերության վերակազմակերպվելու աշխատանքները, այժմ ազդարարում է ռազմավարական նոր փուլի մեկնարկի մասին։
«Մենք մեկ անգամ չէ, որ նորարարություն ենք բերել հայկական շուկա։ 17 տարի առաջ մենք առաջինն էինք, որ Հայաստան բերեցինք վճարային տերմինալները, ապա զարգացրեցինք մեր գործունեության ոլորտները՝ էլեկտրոնային դրամապանակներից մինչեւ համատեղ թողարկված Visa թվային քարտեր, վերալիցքավորման սարքերից մինչեւ տրանսպորտային սքաներներ։ 2024-ը եւս այս իմաստով բեկումնային տարի է լինելու։ Շատ շուտով մենք հանդես կգանք մի նախագծով, որը հեռանկարները բաց չթողնելու մասին է. այն եւս մշակույթ է փոխելու»,- ասել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Արտյոմ Ղազարյանը։
Անդրադառնալով փակ բաժնետիրական ընկերությունից կառավարման բաց բաժնետիրական մոդելին անցմանը՝ Telcell-ը հայտնում է, որ այս որոշումը նախեւառաջ պայմանավորված է առավել բաց ու թափանցիկ գործելու ընկերության ռազմավարական մոտեցմամբ։
«2022 թվականին ստանձնեցինք Երեւանում միասնական տոմսային համակարգի ներդրման մատակարար լինելու պատասխանատվությունը։ Մենք գիտակցում էինք ինչպես ստանձնած հանձնառության կարեւորությունը, այնպես էլ այն, որ ընկերությունը լինելու է հանրային խոշորացույցի տակ, եւ հասարակությունն ակնկալելու է տեսնել առավել թափանցիկ եւ հաշվետու գործունեություն։ Բաց բաժնետիրական ընկերության վերափոխվելու գաղափարը մենք դիտարկեցինք որպես հնարավորություն՝ մեկ քայլ ավելի մոտ լինելու մարդկանց» - նշել է Արտյոմ Ղազարյանը։
Աշխատակիցների հետ ընդգրկուն հանդիպման շրջանակում Արտյոմ Ղազարյանը ներկայացրել է ընկերության նոր նախագիծը, որի մասին շուտով «Թել-Սել» ԲԲԸ-ն պաշտոնապես կհայտարարի հանրությանը։

Telcell объявляет о новом стратегическом этапе и предстоящем масштабном проекте
Финансовый оператор Telcell, еще в начале года приступивший к реорганизации, объявляет о начале нового стратегического этапа.
«Мы неоднократно привносили инновации на армянский рынок. 17 лет назад мы стали первыми, кто ввел использование платежных терминалов в Армении, после чего мы начали развивать работу в наших сферах деятельности: от электронных кошельков до совместных цифровых карт Visa, о зарядных устройств до транспортных сканеров. 2024-й год станет и в этом смысле прорывным. Совсем скоро мы представим проект, направленный на максимальную реализацию раскрывающихся перед нами перспектив. И этот проект поистине изменит культуру», – объявил генеральный директор компании Артем Казарян.
Что касается смены организационно-правовой формы и перехода от закрытого акционерного общества к открытому, в Telcell сообщают, что данное решение прежде всего обусловлено стратегическим подходом компании, состоящим в более открытой и прозрачной работе.
«В 2022-м году мы взяли на себя ответственную задачу стать создателем и оператором единой билетной системы в Ереване. Мы осознавали всю важность этого предприятия и понимали, что компания окажется под пристальным вниманием общественности, а это означает, что от нас будут ожидать большей прозрачности и подотчетности. Преобразование в открытое акционерное общество стало для нас возможностью еще на шаг приблизиться к людям», – отметил Артем Казарян.
В ходе большой встречи с сотрудниками компании Артем Казарян представил новый проект, о котором Telcell в скором времени официально объявит общественности.