Հայաստանում Mövenpick հյուրանոց կբացվի
Հյուրանոցային ոլորտում համաշխարհային առաջատար Accor ընկերությունների խումբը հայտարարել է «4Ա կապիտալ» ՍՊԸ–ի հետ Հայաստանում նոր Mövenpick հյուրանոց բացելու վերաբերյալ պայմանագրի ստորագրման մասին։
Հայաստանի ամենահայտնի լեռնադահուկային հանգստավայրում՝ Ծաղկաձոր քաղաքում, 198 համար ունեցող նորակառույց հյուրանոցի՝ Movenpick Resort Tsaghkadzor-ի բացումը նախատեսվում է 2026 թվականին: Հյուրերը հնարավորություն կունենան վայելել շվեյցարական լավագույն հյուրընկալությունը, բարձրակարգ սնունդն ու ըմպելիքները, ինչպես նաև կունենան նվերների հնարավորություն՝ ALL - Accor Live Limitless գլոբալ հավատարմության ծրագրի միջոցով:
Հիմնադրվելով 1948 թվականին՝ Mövenpick-ը շվեյցարական ռեստորանային ոլորտում առաջամարտիկ դարձավ, ապա զարգացավ՝ դառնալով պրեմիում դասի միջազգային հյուրանոցային ապրանքանիշ, որի հիմքում ընկած է ինքնատիպ խոհարարական գերազանցությունը: Այսօր այդ նույն ստեղծարար հյուրընկալությունը տիրում է աշխարհի ավելի քան 125 հյուրանոցում, որտեղ խոհանոցը հանդիսանում է որպես մարդկային կապերը խթանելու, ստեղծագործական ոգեշնչման և դրական փոփոխությունների անկյունաքար: Հյուրանոցներն ամբողջ աշխարհում հնարավորություն են տալիս հյուրերին վայելել ընտանեկան կարևոր պահերը, ոգեշնչող գործնական շփումներն ու հաճելի պահերը:
«Հայաստանն առաջարկում է հարուստ մշակույթ, հիանալի բնություն և համաշխարհային մակարդակի հյուրընկալություն, որոնք երկիրը դարձնում են կատարյալ վայր՝ ընդլայնելու մեր Mövenpick ապրանքանիշը, քանի որ Mövenpick-ը շարունակում է տպավորիչ քայլեր անել ավելի լայն տարածաշրջանում»,-ասաց Accor-ի Նոր Արևելյան Եվրոպայի գլխավոր գործառնական տնօրեն Ալեքսիս Դելարոֆը՝ վերահաստատելով Հայաստանում ընդլայնվելու և ամբողջ աշխարհի զբոսաշրջիկների համար  երկրի ներուժը ընդգծելու հանձնառությունը:
«4Ա կապիտալ» ՍՊԸ-ն անշարժ գույքի զարգացման ոլորտի արագ աճող ընկերություն է՝ բնակելի և կոմերցիոն անշարժ գույքի պորտֆելով: Զարգացման ծրագրի շրջանակներում անշարժ գույքի շուկայում ներդրողները կկարողանան գնել հյուրանոցի համարներից մի քանիսը, որոնք շահագործվում են պրոֆեսիոնալ կառավարող ընկերության կողմից՝ հանրահայտ Movenpick ապրանքանիշի ներքո, ինչը Հայաստանի անշարժ գույքի շուկայում նոր ներդրումային հնարավորություն կստեղծի:
«Movenpick Resort Tsaghkadzor-ի համաձայնագրի ստորագրումը նշանակալի հանգրվան է մեզ համար, քանի որ մենք մուտք ենք գործում հյուրընկալության շուկա: Բայց սա նաև հիանալի հնարավորություն է՝ փորձի փոխանակման, սիներգիայի համար՝ հյուրանոցային ոլորտի այնպիսի հանրահայտ միջազգային գործընկերոջ հետ, ինչպիսին Accor-ն է: Նոր հյուրանոցը կունենա նրբաճաշակ դիզայն և կառաջարկի մի շարք հիանալի ծառայություններ՝ զարմացնելու, հիացնելու յուրաքանչյուր հյուրի: Այս նախագիծը ոչ միայն նոր աշխատատեղեր կստեղծի համայնքում, այլ նաև կխթանի նոր ներդրումները Հայաստանի անշարժ գույքի շուկայում՝ միաժամանակ նոր չափանիշներ սահմանելով հայկական զբոսաշրջության ոլորտում»,- հավելում է «4Ա կապիտալ» ՍՊԸ–ի սեփականատեր Դավիթ Սոխակյանը:
Հայաստանի ամենահայտնի լեռնադահուկային և առողջարանային հանգստավայրի սրտում գտնվելու շնորհիվ նոր հյուրանոցը կդառնա զբոսաշրջիկների և բնակիչների համար գլխավոր վայր: Ծաղկաձորի լեռնադահուկային առողջարանից Սարալանջ 52 հասցեում տեղակայված հյուրանոց կարելի է  հասնել մեքենայով 7 րոպեում: Միջնադարյան հայտնի Կեչառիսի վանական համալիրից Movenpick Resort Tsaghkadzor հնարավոր կլինի հասնել քայլելով, իսկ մայրաքաղաք Երևանից՝ մեքենայով ընդամենը 40 րոպեում:
Հյուրանոցը կառաջարկի տարբեր դասի ընդարձակ և հարմարավետ համարներ, այդ թվում՝ ստանդարտ երկտեղանոց սենյակներ և լյուքս սենյակներ՝ նրբագեղ դիզայնով և ոգեշնչված  Mövenpick-ի շվեյցարական ժառանգությամբ: Հարմարությունները կներառեն բարձրակարգ ռեստորան, լոբբի բար և տանիքում լաունջ բար՝ լեռների պանորամային տեսարանով: Հյուրերն ամեն օր նախասրահում «Շոկոլադե ժամին» կկարողանան վայելել Mövenpick-ի հայտնի շվեյցարական պաղպաղակը, լավագույն շոկոլադե ուտեստները և տնական քաղցրավենիքները: Հյուրանոցը կունենա նաև լողավազան, սպա կենտրոն, ժամանակակից ֆիթնես կենտրոն: Գործնական հանդիպումների և հատուկ միջոցառումների համար Movenpick Resort Tsaghkadzor-ը մի քանի կոնֆերանս դահլիճներ կառաջարկի:
Mövenpick Hotels & Resorts-ը ներկայացված է աշխարհի 38 երկրում՝ ավելի քան 125 հյուրանոցներով: Ցանցը շարունակում է ընդլայնվել, առաջիկա տարիների համար ավելի քան 80 նախագծեր են նախատեսված: Mövenpick-ը ALL - Accor Live Limitless-ի մասնակից ապրանքանիշ է:
###
ACCOR–Ի ՄԱՍԻՆ
Accor-ը հյուրընկալության ոլորտի համաշխարհային առաջատար խումբ է, որը փորձառություններ է առաջարկում աշխարհի ավելի քան 110 երկրում՝ 5,700 անշարժ գույք, 10,000 սննդի և ըմպելիքների վայրեր, առողջապահական համալիրներ և ճկուն աշխատանքային տարածքներ: Այն ընդգրկում է ավելի քան 45 հյուրանոցային ապրանքանիշեր՝ շքեղից մինչև էկոնոմ, ինչպես նաև Ennismore-ը: Accor-ը կենտրոնացած է դրական գործելակերպի վրա՝ բիզնես էթիկայի պահպանման, պատասխանատու զբոսաշրջություն, բնապահպանական կայունություն և համայնքի ներգրավվածությունն ապահովելու միջոցով: Accor–ը հիմնադրվել է 1967 թվականին, Accor SA-ի գլխամասային գրասենյակը Ֆրանսիայում է և հրապարակայնորեն ցուցակված է Փարիզի Euronext ֆոնդային բորսայում (Արժեթղթերի միջազգային տարբերակիչ ծածկագիր՝ FR0000120404) և ԱՄՆ-ում արտաբորսայական շուկայում (ACCYY): Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք այցելել  group.accor.com:
«4Ա ԿԱՊԻՏԱԼ» ՍՊԸ–Ի ՄԱՍԻՆ
«4Ա կապիտալ» ՍՊԸ-ն անշարժ գույքի զարգացման ոլորտի արագ աճող ընկերություն է, որն առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձնում կայուն գործելակերպին, կանաչ շինարարությանը: Ընկերությունն ունի բնակելի և կոմերցիոն անշարժ գույքի պորտֆել, որը ժամանակակից տեխնոլոգիաների կիրառման շնորհիվ համապատասխանում է միջազգային ամենաբարձր չափանիշներին:  «4Ա կապիտալ»-ը համախմբում է ոլորտի լավագույն մասնագետներին՝ սիրելի հաճախորդների համար հավելյալ արժեք ստեղծելու համար: Սա է «4Ա» ապրանքանիշի տեսլականն ու մշտական խոստումը: 2023 թվականին «4Ա կապիտալ»-ը որոշել է մուտք գործել հյուրընկալության շուկա իր նոր նախագծով՝ Movenpick Resort Tsaghkadzor-ով՝ բարձրացնելու ներքին և ներգնա զբոսաշրջության պատկերը միջազգային լավագույն փորձի հիման վրա:

В Армении откроется отель Mövenpick
Группа компаний Accor - мировой лидер гостиничного сектора, сообщает о подписании соглашения с ООО «4А Капитал» об открытии нового отеля Mövenpick в Армении.
Новый отель на 198 номеров Mövenpick Resort Tsaghkadzor планируется открыть в 2026 году на самом известном горнолыжном курорте Армении Цахкадзоре. У гостей будет возможность насладиться превосходным швейцарским гостеприимством, изысканной кухней и напитками премиум-класса, а также получить подарки в рамках глобальной программы лояльности ALL – Accor Live Limitless.
Основанная в 1948 году, компания Mövenpick стала ведущей в швейцарской ресторанной индустрии и превратилась в международный гостиничный бренд премиум-класса, в основе чего лежит оригинальное кулинарное превосходство. Сегодня такое же креативное гостеприимство царит в более чем 125 отелях по всему миру, где кухня является краеугольным камнем в укреплении человеческих связей, творческого вдохновения и позитивных перемен. Отели по всему миру позволяют гостям насладиться значимыми семейными событиями, вдохновительным деловым общением и приятными моментами.
«Армения предлагает богатую культуру, великолепнейшую природу и гостеприимство мирового уровня, что делает страну идеальным местом для расширения нашего бренда Mövenpick, поскольку Mövenpick продолжает добиваться впечатляющих успехов в более широком регионе», - сказал Алексис Деларофф, генеральный операционный директор  Accor New Eastern Europe, подтверждая намерение расширяться в Армении, подчеркивая потенциал страны для туристов со всего мира.
ООО «4А Капитал» - быстрорастущая девелоперская компания с портфелем жилой и коммерческой недвижимости. В рамках девелоперского проекта инвесторы рынка недвижимости смогут приобрести несколько гостиничных номеров, находящихся под управлением профессиональной управляющей компании под известным брендом Movenpick, что создаст новую инвестиционную возможность на рынке недвижимости Армении.
«Подписание соглашения с Mövenpick Resort Tsaghkadzor является для нас важной вехой на пути выхода на рынок гостеприимства. Но это еще и прекрасная возможность для обмена опытом, синергии с таким известным международным партнером в сфере гостиничного бизнеса, как Accor. Новый отель будет обладать изысканным дизайном и предложит множество отличных услуг, которые удивят и порадуют каждого гостя. Этот проект не только создаст новые рабочие места в обществе, но и будет способствовать новым инвестициям на рынок недвижимости Армении, одновременно устанавливая новые стандарты в сфере армянского туризма», - добавил Давид Сохакян, владелец ООО «4А Капитал».
Благодаря своему расположению в самом сердце самого известного горнолыжного и курортного уголка Армении, новый отель станет основным местом как для туристов, так и для местных жителей. От горнолыжного курорта Цахкадзор до отеля, расположенного по адресу улица Сараланж, 52, можно добраться на машине за 7 минут. От  знаменитого средневекового монастырского комплекса Кечарис до Mövenpick Resort Tsaghkadzor можно добраться пешком, а от столицы Еревана на машине - всего за 40 минут.
Отель предложит разнообразные просторные и комфортабельные номера, включая стандартные двухместные номера и номера Deluxe, оформленные элегантно - в духе швейцарского наследия Mövenpick. Удобства будут включать высококлассный ресторан, Lobby bar и Lounge bar на крыше с панорамным видом на горы. Гости смогут насладиться знаменитым швейцарским мороженым Mövenpick, лучшими шоколадными десертами и домашними сладостями во время ежедневного «Шоколадного часа» в вестибюле. В отеле также будет бассейн, spa-center и современный fitness-center. Для деловых встреч и торжественных мероприятий Mövenpick Resort Tsaghkadzor предложит несколько конференц-залов.
Mövenpick Hotels & Resorts представлен в 38 странах мира более чем 125 отелями. Сеть продолжает расширяться: на ближайшие годы запланировано более 80 проектов. Mövenpick - бренд-участник ALL - Accor Live Limitless.
###
ОБ ACCOR
Accor - ведущая мировая гостиничная группа в сфере гостеприимства, предлагающая опыт работы в более чем 110 странах мира: 5700 отелей, 10 000 ресторанов и баров, оздоровительные комплексы и гибкие рабочие пространства. В него входят более 45 гостиничных брендов, от класса люкс до эконом-класса, а также Ennismore. Accor  базируется на положительных практиках, продвигая деловую этику, ответственный туризм, экологическую устойчивость и участие общества. Головной офис компании Accor SA, основанной в 1967 году, находится во Франции, акции компании котируются на Парижской фондовой бирже Euronext (международный идентификационный код ценных бумаг: FR0000120404) и на внебиржевом рынке США (ACCYY). Для получения дополнительной информации вы можете посетить group.accor.com.
ОБ ООО «4А КАПИТАЛ»
ООО «4А Капитал» - быстрорастущая девелоперская компания на рынке недвижимости, уделяющая особое внимание устойчивым практикам и зеленому строительству. Компания владеет портфелем жилищной и коммерческой недвижимости, соответствующим самым высоким международным стандартам за счет использования современных технологий. «4А Капитал» объединяет лучших специалистов отрасли для создания дополнительной ценности для дорогих клиентов. Это видение и постоянное обещание бренда «4А». В 2023 году «4А Капитал» решила выйти на рынок гостеприимства со своим новым проектом Mövenpick Resort Tsaghkadzor, чтобы поднять профиль внутреннего и въездного туризма - на основе лучших мировых практик.