“Նորվիկը” ծրագրում է 2009 թ. նոր ֆինանսական ծառայություններ ներդնել
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Նորվիկ” ունիվերսալ վարկային կազմակերպությունը /ՈՒՎԿ/ ամփոփել է “ակտիվ աճի եւ հեռանկարային նախագծերի մշակման տարի” դարձած 2008 թվականի գործունեության արդյունքները:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են “Նորվիկ” ՈՒՎԿ մամլո ծառայությունում, ընկերությունն արձանագրել է ակտիվների զգալի աճ, որոնք 2008թ. դեկտեմբերի 1-ի դրությամբ կազմել են շուրջ 19.2 մլրդ դրամ, որից 97%-ը կազմում են վարկային ներդրումները:
Ընկերության ընդհանուր կապիտալը կազմել է 2.9 մլրդ դրամ:
“Նորվիկի” գործադիր տնօրեն Տիգրան Բոստանջյանի խոսքերով, համաշխարհային ֆինանսական ճգնաժամը որոշակի ազդեցություն է ունեցել Հայաստանի շուկայի վրա, եւ այսօր ճգնաժամի հետեւանքները նվազեցնելուն ուղղված միջոցառումներ ձեռնարկելու անհրաժեշտություն կա:
“Նորվիկ” ՈՒՎԿ-ն ծրագրում է 2009 թվականին նոր ֆինանսական ծառայություններ ներդնել, այն է` My.Norvik.am կայքի հիման վրա գործարկված My Norvik հաճախորդների սպասարկման հատուկ համակարգը, ինչպես նաեւ ինտերնետի միջոցով վարկերը մարելու հնարավորությունը:
“Նորվիկը” հիմնվել է 2006 թվականի հուլիսին` լատվիա-իսլանդական “Նորվիկ Բանկ” բաժնետիրական ընկերության կողմից:

В 2009 году «Норвик» планирует внедрить новые финансовые услуги
Ереван /Медиамакс/. Универсальная кредитная организация (УКО) «Норвик» подвела итоги деятельности за 2008 год, ставшего «годом активного роста и разаработки перспективных проектов».
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе УКО «Норвик», компания зафиксировала значительный рост активов, которые по состоянию на 1 декабря 2008 года составили около 19.2 млрд драмов, 97 % из которых составляют кредитные вложения.
Общий капитал компании составил 2.9 млрд. драмов.
По словам исполнительного директора «Норвик» Тиграна Бостанджяна, глобальный финансовый кризис имел определенное воздействие на финансовый рынок Армении и сегодня существует необходимость принятия мер по минимизации последствий кризиса.
В 2009 году УКО «Норвик» планирует внедрить новые финансовые услуги - специальную систему обслуживания клиентов My Norvik, созданную на базе сайта My.Norvik.am, а также возможность погашения кредитов через интернет.