Ամիօ բանկը ԿՍՊ ծրագրի շրջանակում հուշագիր է ստորագրել ԿԳՄՍ նախարարության հետ
«Ամիօ բանկ» ՓԲԸ և ԿԳՄՍ նախարարության միջև կնքվել է փոխըմբռնման հուշագիր ՀՀ բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների ուսանողներին կրթավճար տրամադրելու վերաբերյալ:
Հուշագիրը ստորագրել են Ամիօ բանկի Կորպորատիվ կենտրոնի տնօրեն Ազամատ Խակույը և ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արթուր Մարտիրոսյանը:
Ազամատ Խակույը հուշագրի ստորագրումը համարում է պատմական իրադարձություն, որը պետություն և բիզնես համագործակցության միջոցով ստեղծում է նոր չափանիշներ ու հնարավորություններ, ինչը չափազանց կարևոր և պատասխանատու աշխատանք է:
«Մեր այս առաջին փոքրիկ քայլն այն բանի ապացույցն է, թե որքան ենք մենք հավատում Հայաստանի ապագային: Այս քայլն առաջին հերթին նշանակալից ներդրում է մարդկային կապիտալում, ովքեր վաղը ստեղծելու են իրենց երազած ապագան Հայաստանի համար: Շնորհակալություն եմ հայտնում, և վստահ եմ, որ այս համագործակցությունը կընդլայնվի»,- ասել է Ազամատ Խակույը:
«Կրթությունը և մարդկային կապիտալի զարգացումը պետության առաջընթացի առաջնային գործոններ են, և շատ կարևոր է, որ մասնավոր հատվածը ևս ներդրում է կատարում այս ոլորտում՝ համահունչ պետական քաղաքականությանը: Հույս ունենք՝ ձեր օրինակը կլինի վարակիչ այլ տնտեսվարողների համար ևս»,- ասել է Արթուր Մարտիրոսյանը:
Ամիօ բանկն իրականացնում է իր առաջին մասշտաբային բարեգործական ծրագիրը, որի շրջանակներում ՀՀ տարբեր բուհերի սոցիալապես խոցելի խմբերի բարձր առաջադիմությամբ մինչև 25 ուսանողների կտրվի կրթավճար:

Амио Банк подписал меморандум с МОНКС РА
Амио Банк и министерство образования, науки, культуры и спорта Армении подписали меморандум о взаимопонимании в рамках программы оплаты за обучение студентов высших учебных заведений.
Меморандум подписали директор Корпоративного центра Амио Банка Азамат Хакуй и заместитель министра образования, науки, культуры и спорта Артур Мартиросян.
Азамат Хакуй рассматривает подписание Меморандума как историческое событие, создающее новые стандарты и возможности посредством сотрудничества государства и бизнеса, что является чрезвычайно важной и ответственной работой.
«Наш первый небольшой шаг является доказательством того, насколько мы верим в будущее Армении. Этот шаг представляет собой, прежде всего, инвестицию в человеческий капитал, который создаст будущее мечты для Армении. Выражаю благодарность и уверен, что сотрудничество продолжит расширяться», - отметил Азамат Хакуй.
«Образование и развитие человеческого капитала являются основными факторами прогресса государства, и также важны инвестиции частного сектора в соответствии с государственной политикой. Надеемся, что это послужит показательным примером также для других бизнесменов»,- сказал Артур Мартиросян.
Амио Банк реализует свою первую масштабную благотворительную программу, в рамках которой до 25 студентов с высокой успеваемостью из социально уязвимых групп различных вузов Армении получат оплату за обучение.