ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի «Мир» քարտապանների համար կգործեն սահմանափակումներ
Մարտի 30-ից ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի «Мир» քարտապանների համար POS տերմինալներով անկանխիկ վճարումներ կատարելիս եւ ՀՀ այլ բանկերի բանկոմատներից միջոցներ կանխիկացնելիս կգործեն սահմանափակումներ։
«Սա ոչ մի կերպ չի ազդի ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի քարտերի աշխատանքի վրա։  ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը շարունակում է «Мир» քարտերի լիարժեք սպասարկումը:
ՎՏԲ Խմբի բանկերի եւ ռուսաստանյան ցանկացած այլ բանկերի «Мир» քարտերի քարտապաններին, ինչպես եւ նախկինում, հասանելի են հիմնական ծառայությունները՝ կանխիկի ստացում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի բանկոմատներից, վճարումներ Մոբայլ բանկինգ հավելվածում, Վիդեո բանկ եւ Հեռախոս բանկ հեռահար ծառայությունների միջոցով:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի քարտերով հասանելի են փոխանցումները, այդ թվում՝ միջազգային: Կախված երկրից՝ փոխանցումները կարող են իրականացվել հեռախոսահամարով կամ քարտի համարով, բանկային ռեկվիզիտներով կամ կանխիկի տրամադրմամբ:
Հաճախորդները կարող են կատարել անկանխիկ վճարումներ Ռուսաստանի տարածքում գործող առեւտրի կետերում եւ կանխիկացնել միջոցներ ՌԴ տարածքում տեղակայված բանկոմատներից»,- ասված է բանկի հաղորդագրությունում:
Նշվում է, որ մարտի 30-ից ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը չի մասնակցի կենսաթոշակային/նպաստի քարտերով կատարված անկանխիկ գործարքների դիմաց հետվճարի պետական ծրագրին:
2024թ․-ի մարտին կատարված անկանխիկ վճարումներից ստացված հետվճարը հաճախորդները կստանան մինչեւ սույն թվականի ապրիլի 25-ը՝ բանկում գործող իրենց հաշվեհամարին։
«Մենք շնորհակալ ենք մեր հաճախորդներին նախագծին մասնակցելու համար եւ պատրաստ ենք առաջարկել սպասարկման լավագույն պայմաններ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի պրոդուկտների եւ ծառայությունների շրջանակում։ Դուք կարող եք շարունակել ստանալ Ձեր կենսաթոշակը/նպաստը մեր բանկում»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Для держателей карт «Мир» ВТБ (Армения) будут действовать ограничения
С 30 марта для держателей карт «Мир» ВТБ (Армения) возможны ограничения при безналичной оплате в POS-терминалах и снятии наличных в банкоматах других банков в республике.
На работе карт ВТБ (Армения) это никак не отразится: банк продолжит обслуживать карты «Мир» в своей инфраструктуре в полном объеме.
Держателям карт «Мир» банков группы ВТБ и любых других российских банков по-прежнему доступны ключевые сервисы: снятие наличных в банкоматах ВТБ (Армения), оплата услуг в приложении Мобайл банкинг, через дистанционные каналы обслуживания Видео банк и Телефон банк․
По картам ВТБ (Армения) доступны переводы, в том числе трансграничные. В зависимости от страны переводы можно совершить по номеру телефона или карты, по банковским реквизитам, а также с выдачей наличными.
«Клиенты могут проводить безналичные оплаты в торговых точках и снимать наличные средства через банкоматы на территории России», - говорится в сообщении банка.
Отмечается, что с 30 марта ВТБ (Армения) завершает участие в госпрограмме по выплате пенсионерам кешбэка за безналичную оплату. Кешбек за март 2024 года будет зачислен на действующий счет получателя в ВТБ (Армения) до 25 апреля.
«Мы благодарны вам за участие в проекте и готовы предложить выгодные условия обслуживания по собственным продуктам ВТБ (Армения). Вы, как и прежде, можете получать пенсию и пособие в нашем банке», - говорится в сообщении.