24/7 գործարքներ Ամիօ-ում՝ տեսազանգի միջոցով
Ամիօ Բանկը ներդրել է հեռավար սպասարկման նոր ծառայություն` բանկային գործարքների իրականացում տեսազանգի միջոցով:
Խնայելով բանկ այցելելու ժամանակը՝ ծառայությունը հաճախորդներին թույլ է տալիս Skype տեսազանգի ընթացքում ստանալ խորհրդատվություն բանկի մասնագետից, բացել քարտեր, ավանդներ եւ հաշիվներ, ինչպես նաեւ իրականացնել գրեթե բոլոր բանկային գործարքներն՝ օգտվելով կենդանի եւ անհատական շփման առավելություններից:
Ինչպես հայտնել են բանկից, ծառայությունից օգտվելու համար հաճախորդը կարող է շուրջօրյա զանգահարել Skype համակարգի միջոցով Ամիօ Բանկ՝ «IM AMIO» օգտատիրոջը, ներկայացնել բանկում գրանցված անձը հաստատող փաստաթուղթը եւ անցնելով նույնականացում՝ իրականացնել ցանկալի բանկային գործարքը:
Տեսազանգի միջոցով հաճախորդները կարող են իրականացնել հետեւյալ անկանխիկ գործառնությունները`
•    հաշվի, ավանդի եւ քարտի բացում, քարտի վերաթողարկում,
•    փոխանցումների ուղարկում եւ ստացում (ներբանկային, տեղական եւ միջազգային՝ SWIFT եւ արագ դրամական փոխանցումներ),

Транзакции 24/7 в Амио посредством видеозвонка
Амио Банк внедрил новую круглосуточную услугу дистанционного обслуживания – осуществление банковских операций посредством видеозвонка.
Новая услуга позволяет клиентам, сэкономив время на посещение банка, дистанционно получать консультацию специалиста банка, открывать карты, вклады и счета, а также выполнять почти все банковские операции во время видеозвонка через систему Skype, используя преимущество живого и индивидуального общения.
Как сообщили в банке, чтобы воспользоваться услугой, можно в любое время суток позвонить по системе Skype в Амио Банк пользователю IM AMIO, предъявить документ, удостоверяющий личность, зарегистрированный в банке, и, пройдя идентификацию, осуществить желаемую банковскую транзакцию.
Посредством услуги видеозвонка клиенты могут совершать следующие безналичные операции:
•    Открытие счетов, вкладов и карт, перевыпуск карт,
•    Отправка и получение переводов (внутрибанковские, локальные и международные: SWIFT и быстрые денежные переводы),