«Գիտության եւ գործարարության օրեր» ֆորումի տոմսերի վաճառքից հասույթը կուղղվի արցախցիներին
Դեկտեմբերի 1-2-ը Երեւանում կկայանա «Գիտության եւ գործարարության օրեր Հայաստանում» համաժողովը, որին կմասնակցեն եզակի փորձագետներ Հայաստանից եւ տարածաշրջանից։
Միջոցառումն ուղղված է երկրում գիտության մասսայականացման, բիզնեսի, նորարարության եւ գիտական հանրության միջեւ բաց խոսակցության, ինչպես նաեւ տարբեր ոլորտների միջեւ փոխգործակցության մշակույթի ձեւավորման վրա: Ֆորումի հատուկ հյուրը կլինի ականավոր մտածող եւ հեղինակ Նասիմ Թալեբը։
VIVA հիմնադրամը հայտարարել է, որ միջոցառման տոմսերի վաճառքից ստացված բոլոր միջոցները կուղղվեն Արցախից տեղահանվածների համար բժշկական ծրագրերի իրականացմանը։

Средства от продажи билетов на форум «Дни науки и бизнеса» будут направлены арцахцам
1-2 декабря в Ереване состоится форум «Дни науки и бизнеса в Армении», в котором примут участие уникальные эксперты Армении и региона.
Мероприятие направлено на популяризацию науки в стране, открытый диалог между бизнесом, инновациями и научным сообществом, а также формирование культуры взаимодействия между различными сферами. Специальным гостем форума выступит выдающийся мыслитель и автор Насим Талеб.
Фонд VIVA объявляет, что все средства от продажи билетов на указанное мероприятие будут направлены на реализацию медицинских программ для вынужденных переселенцев из Арцаха.