Պաշտոնապես վերաբացվել է Ամիօ Բանկի առաջին մասնաճյուղը
Հայաստանյան բանկային համակարգի նոր բրենդի՝ Ամիօ Բանկի Կոմիտաս 1 հասցեում գործող «Մերգելյան» մասնաճյուղը վերաբացել է դռները հաճախորդների առջեւ՝ ժամանակակից, հարմարավետ եւ նորարարական ձեւաչափով։
Ինչպես հայտնել են բանկից, իրենց նպատակն է լինել առաջին ընտրության մանրածախ բանկ՝ առանձնանալով թվային պրոդուկտների գրավիչ պայմաններով:
«Ամիօն կյանքի է կոչելու զարգացման նոր ծրագրեր՝ գրավիչ դարձնելով ֆինանսավորման տարբեր ծրագրեր, արդիականացված թվային եւ նորարարական ծառայություններ: Համոզված եմ, որ բանկը հայտնվելու է զարգացման նոր մակարդակում եւ միջազգային լավագույն փորձի արդիական չափորոշիչների ներդրմամբ նորովի է մրցակցելու համակարգում»,- ասել է Ամիօ Բանկի Խորհրդի նախագահ Ալֆրեդ Մոէկլին:
Նշվում է, որ Ամիօի որդեգրած նոր ռազմավարության համաձայն, ընդլայնվելու եւ կատարելագործվելու է մանրածախ բիզնեսի զարգացումը՝ շեշտադրում կատարելով հաճախորդի փորձառության փոխակերպման եւ բարելավման վրա:
«Ամիօ Բանկը հայկական բանկային շուկայում հանդես է գալիս բոլորովին նոր ձեւաչափով՝ վառ եւ պայծառ գույներով, լուսավոր սրահներով եւ հաճախորդների սպասարկման մտերմիկ ձեւաչափով»,- ասել է Ամիօ Բանկի Տարածքային զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Սոֆյա Մաճկալյանը:
Նրա խոսքով՝ բանկի զարգացման նոր թվային ռազմավարությանը համահունչ ճարտարապետական եւ դիզայներական լուծումներով վերաբացվող նոր մասնաճյուղերում հաճախորդները կստանան ավելի արագ եւ որակյալ սպասարկում, ինչն օրեցօր հաճելիորեն կբարելավի հաճախորդների փորձառությունը բանկի հետ հաղորդակցման բոլոր հարթակներում։
«Նոր բրենդի առաջնահերթություններն ու տեսլականն արտացոլվել են նաեւ նորաբաց մասնաճյուղի ճարտարապետական ու դիզայներական լուծումներում:
Շուտով, ինչպես Երեւանի, այնպես էլ երկրի մյուս համայնքների քաղաքացիները կսպասարկվեն Ամիօ Բանկի վերաբրենդավորված մասնաճյուղերում, որտեղ նորարարություն խորհրդանշող գույների համադրությամբ ստեղծվել է բանկային կարծրատիպերը կոտրող անմիջական եւ մտերմիկ միջավայր:
Ամիօ Բանկի նոր բրենդի ներքո վերաբացվող մասնաճյուղերն այսուհետ հաճախորդներին կդիմավորեն ջերմ, լուսավոր, յուրօրինակ եւ դրական լիցքերով հագեցած սրահներում, իսկ աշխատակիցները հաճախորդներին կսպասարկեն մտերմիկ, անկաշկանդ եւ բարեհամբույր միջավայրում՝ միտված հաճախորդների կարիքների առավելագույնս բավարարմանը»,- ասված է բանկի հաղորդագրությունում:
Նշվում է, որ մասնաճյուղի պաշտոնական վերաբացման արարողությանը ներկա էին բարձրաստիճան հյուրեր, բանկի բազմամյա գործընկերներ եւ հաճախորդներ, որոնք բարձր են գնահատել բանկի նոր ձեւաչափը:

Состоялось официальное открытие первого филиала Амио Банка
Филиал «Мергелян» Амио Банка, нового бренда банковской системы Армении, расположенный по адресу Комитаса 1, вновь открыл свои двери для клиентов в современном, удобном и инновационном формате.
Как сообщили в банке, будучи современным, цифровым и инновационным, банк стремится стать розничным банком первого выбора, отличаясь привлекательными условиями для цифровых продуктов.
«Амио реализует новые планы развития, создавая различные программы финансирования, модернизируя цифровые и инновационные услуги. Я уверен, что банк выйдет на новый уровень развития и будет по-новому конкурировать в системе, внедряя современные стандарты лучшей мировой практики», - сказал Председатель Совета Амио Банка Альфред Моекли.
Отмечается, что согласно новой стратегии, принятой Амио, развитие розничного бизнеса будет расширяться и совершенствоваться делая акцент на трансформацию и улучшение качества обслуживания клиентов.
«Амио Банк представляет совершенно новый формат на банковском рынке Армении: яркие цвета, светлые залы и дружелюбный формат обслуживания клиентов», - сказала директор департамента территориального развития Амио Банка Софья Мачкалян.
По ее словам, архитектурно-дизайнерские решения соответствуют новой стратегии цифрового развития банка. В новых филиалах клиенты будут получать более быстрое и качественное обслуживание, что приятно улучшит общение клиентов с банком на всех платформах.
«Приоритеты и видение нового бренда также нашли отражение в архитектурных и дизайнерских решениях вновь открытого филиала».
Вскоре граждане как Еревана, так и других населенных пунктов нашей страны будут обслуживаться в ребрендированных филиалах Амио Банка, где создано сочетание цветов, символизирующее инновации в непосредственной и дружелюбной атмосфере, которая разрушает банковские стереотипы.
Отныне филиалы, открывающиеся под новым брендом Амио Банк, будут встречать клиентов в теплых, светлых, уникальных залах, а сотрудники будут обслуживать клиентов в дружелюбной и непринужденной атмосфере, направленной на максимальное удовлетворение потребностей клиентов», - говорится в сообщении банка.
Отмечается, что на официальной церемонии открытия филиала присутствовали высокопоставленные гости, многолетние партнеры и клиенты банка, которые высоко оценили новый формат банка.