“Մեդիամաքսը” ներկայացրել է նորացված Banks.am պորտալը
Երեւան /Մեդիամաքս/. “Մեդիամաքս” լրատվական գործակալությունն այսօր հայտարարել է իր ինտերնետային նախագծերից մեկի` Banks.am /Ֆինանսական Հայաստան/ պորտալի նոր տարբերակի գործարկման մասին:
Banks.am-ը ներկայացվել է նոր դիզայնով եւ տեխնոլոգիական լուծումներով, որոնք տիրույթն ավելի հարմարավետ են դարձնում ընթերցողների համար: Գործարկվել է նաեւ Job.Banks.am նոր կադրային նախագիրը:
Banks.am-ում աշխատատեղերի բաժինը մեծ հեղինակություն էր վայելում ինչպես այցելուների, այնպես էլ գործատուների շրջանում: Դրանից ելնելովª մենք որոշեցինք այդ բաժինը վերածել առանձին նախագծի: Մենք ներկայացնում ենք Job.Banks.am-ը որպես միջին եւ բարձր օղակի մենեջերներին ուղղված կադրային նախագիծ, եւ շատ շուտով իրենց թափուր աշխատատեղերը մեզ մոտ կներկայացնեն ոչ միայն բանկերը, վարկային եւ ապահովագրական ընկերությունները, այլեւ տարբեր ոլորտներում աշխատող խոշոր ընկերություները”,- ասել է “Մեդիամաքսի” տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:
Job.Banks.am-ի տեխնոլոգիական լուծումներն գործատուներին թույլ են տալիս ինքնուրույն տեղադրել եւ խմբագրել աշխատատեղերի մասին իրենց հայտարարությունները: Առաջիկայում աշխատանք փնտրողները կկարողանան ինքնուրույն տեղադրել իրենց հայտերըª ArCa համակարգի միջոցով էլեկտրոնային վճարում կատարելով, ինչպես նաեւ ապահովել դրանք առաջխաղացումը` sms բիլինգի միջոցով:
“2009 թվականի սկզբում կգործարկվի Disclosure.Banks.am նախագիծը, որը կդառնա Հայաստանում կապիտալի շուկային նվիրված առաջին ռեսուրսը: Մենք մեծ հույսեր ենք կապում Nasdaq OMX-ի` Հայաստան գալու հետ եւ վստահ ենք, որ Disclosure.Banks.am-ը ոչ միայն կաճի շուկային զուգահեռ, այլեւ կնպաստի վերջինիս կայացմանը”,- նկատել է Արա Թադեւոսյանը:
“Ինտերնետային նախագծերի զարգացումը ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ի հիմնական առաջնայնություններից է` տարեսկզբին հաստատված գործակալության ռազմավարական զարգացման ծրագրին համապատասխան: 2009 թվականի գարնանը` գործակալության 10-ամյակի կապակցությամբ, մենք կներկայացնենք երկու նոր ինտերնետային նախագծեր եւ կմիավորենք դրանք հոլդինգում` Banks.am-ի եւ Auto.am-ի հետ համատեղ”,- ասել է “Մեդիամաքսի” տնօրենը:
Ինտերնետային նախագծերի մշակման եւ առաջխաղացման գործում “Մեդիամաքսի” ռազմավարական գործընկերը SiteMax ընկերությունն է:

Медиамакс представил новую версию портала Banks.am
Ереван /Медиамакс/. Информационное агентство Медиамакс объявило сегодня о запуске новой версии одного из своих интернет-проектов - портала Banks.am (Финансовая Армения).
Banks.am представлен с новым дизайном и технологическими решениями, которые делают портал более удобным для пользователей. Запущен также новый кадровый проект Job.Banks.am.
«Раздел вакансий на Banks.am пользовался большой популярностью как у пользователей, так и работодателей. Исходя из этого, мы приняли решение выделить этот раздел в отдельный проект. Мы позиционируем Job.Banks.am как проект для трудоустройства менеджеров среднего и высшего звена, и очень скоро свои ваканскии у нас будут размещать не только банки, кредитные и страховые организации, но и крупные компании, работающие в разных сферах», - сказал директор Медиамакс Ара Тадевосян.
Технологические решения Job.Banks.am позволяют компаниям самостоятельно размещать и редактировать свои объявления о вакансиях. В ближайшее время соискатели работы смогут самостоятельно размещать свои резюме, производя электронную оплату посредством системы ArCa, а также продвигать резюме при помощи sms-билинга.
«В начале 2009 года будет запущен проект Disclosure.Banks.am, который станет первым ресурсом в Армении, посвященным рынку капитала. Мы возлагаем большие надежды на приход в Армению Nasdaq OMX и уверены, что Disclosure.Banks.am будет не только расти вместе с рынком, но и содействовать становлению последнего», - заметил Ара Тадевосян.
«Развитие интернет-проектов является одним из главных приоритетов Медиамакс в соответствии с планом стратегического развития агентства, утвержденным в начале этого года. Весной 2009 года, к 10-летию агентства, мы представим два новых интернет-портала и объединим их в холдинг вместе с Banks.am и Auto.am», - сказал директор Медиамакс.
Стратегическим партнером Медиамакс в разработке и продвижении интернет-проектов выступает компания SiteMax.