Հայբիզնեսբանկը միացել է ՀՀ Լիզինգատուների Ասոցիացիային
Հայբիզնեսբանկը, կարեւորելով լիզինգ ֆինանսական գործիքի արագ տեմպերով զարգացումը, ստորագրել է ՀՀ Լիզինգատուների Ասոցիացիային անդամակցելու մասին պայմանագիր:
«Մեր համագործակցությունը կարեւոր է ոլորտում իրազեկման բարձրացման եւ լիզինգի զարգացման համատեքստում: Բանկը մեծ ջանքեր է գործադրում ժամանակակից գործիքների, նորարար պրոդուկտների ներդրման եւ հանրության մեջ դրանց վերաբերյալ իրազեկվածության բարձրացման ուղղությամբ: Կարեւոր է նաեւ դաշտի օրենսդրական բարելավման աշխատանքներին անմիջական մասնակցություն ունենալու հնարավորությունը», - նշել է «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ Վարչության նախագահ Գեւորգ Թառումյանը:
ՀՀ Լիզինգատուների Ասոցիացիայի նախագահ Արսեն Բազիկյանը վստահություն է հայտնել, որ լիզինգի շուկայի նոր մասնակիցը, հանդիսանալով իրական տնտեսություն սպասարկող բանկ եւ ունենալով լիզինգի պոտենցիալ հաճախորդների մեծ բազա, մեծ հնարավորություն ունի եղած գործիքակազմին զուգահեռ ներդնել նաեւ լիզինգը՝ որպես բանկային շուկայում մրցակցային գործիք:
«Անդամակցության նպատակն է ստեղծել առավել բարենպաստ գործունեության միջավայր լիզինգային գործարքի տարբեր փուլերում ներգրավված բոլոր կողմերի համար, միասնական ձեւակերպել խնդիրները եւ դրանց լուծման եղանակները, ստանալ ոլորտային միասնական լուծումներ՝ ճյուղային բարեփոխումների եւ ոլորտի կատարելագործման արդյունքի ակնկալիքով:
Հայբիզնեսբանկի եւ ՀՀ Լիզինգատուների Ասոցիացիայի համագործակցությունն, անկասկած, նպաստելու է լիզինգային ոլորտի խնդիրների բացահայտմանը, ինչպես նաեւ համատեղ ուժերով նոր օրենսդրական նախաձեռնությունների եւ փոփոխությունների իրականացմանը»,- ասված է բանկի հաղորդագրությունում:

Армбизнесбанк вступил в Лизинговую Ассоциацию Армении
Армбизнесбанк, подчеркивая бурное развитие лизингового финансового инструмента, подписал договор о членстве в Лизинговой Ассоциации РА.
«Наше сотрудничество важно в контексте повышения осведомленности в сфере и развития лизинга. Банк прилагает большие усилия для внедрения современных инструментов, инновационных продуктов и повышения осведомленности о них населения. Важна также возможность непосредственно участвовать в работах по совершенствованию законодательства в сфере, - отметил председатель правления ЗАО «Армбизнесбанк» Геворг Тарумян.
Президент Лизинговой Ассоциации Армении Арсен Базикян выразил уверенность, что новый участник лизингового рынка, являющийся банком, обслуживающим реальный сектор экономики и имеющим большую базу потенциальных лизинговых клиентов, имеет прекрасную возможность внедрить лизинг как конкурентный инструмент на банковском рынке наряду с существующими инструментами.
«Целью членства является создание более благоприятной среды деятельности для всех сторон, участвующих на различных этапах лизинговой сделки, совместное формулирование проблем и методов их решения, получение единых решений в отрасли, в преддверии результат отраслевых реформ и совершенствования отрасли.
Сотрудничество Армбизнесбанка и Лизинговой Ассоциации Армении, несомненно, будет способствовать выявлению проблем в лизинговой сфере, а также реализации новых законодательных инициатив и изменений совместными усилиями», - говорится в сообщении банка.