Ինեկոբանկը նոր ղեկավար ունի
«Ինեկոբանկ» ՓԲԸ-ն նոր ղեկավար ունի. բանկի գործադիր տնօրենի պաշտոնը ստանձնել է Հայկ Ոսկանյանը, ով շուրջ 20 տարվա աշխատանքային փորձ ունի ֆինանսաբանկային ոլորտում։ 2017 թվականից նա զբաղեցնում էր Ինեկոբանկի ֆինանսական տնօրենի պաշտոնը։
«Շնորհավորում եմ Հայկ Ոսկանյանին Ինեկոբանկի գործադիր տնօրենի պաշտոնը ստանձնելու առթիվ եւ մաղթում մեծ հաջողություններ։ Հավատում եմ, որ նա կառաջնորդի բանկը դեպի նորանոր ձեռքբերումներ»,- նշել է Ինեկոբանկի հիմնադիր եւ Խորհրդի նախագահ Ավետիս Բալոյանը։
Հայկ Ոսկանյանը շնորհակալություն է հայտնել իր հանդեպ ցուցաբերած մեծ վստահության համար.
«Համոզված եմ, որ մեր պրոֆեսիոնալ թիմի հետ միասին կշարունակենք ապահովել Ինեկոբանկի ընթացքը դեպի աճ եւ զարգացում»։
Մինչ Ինեկոբանկին միանալը, Հայկ Ոսկանյանը զբաղեցրել է տարբեր ղեկավար պաշտոններ Կենտրոնական բանկում, Հայաստանի կենտրոնական դեպոզիտարիայում, Ազգային հիփոթեքային ընկերությունում եւ ոլորտի այլ առաջատար կազմակերպություններում։
Ինեկոբանկի բոլոր նորություններին եւ առաջարկներին կարող եք հետեւել բանկի պաշտոնական կայքում եւ սոցիալական հարթակներում (Facebook, Instagram

11.04.2023 | 19:00 Главная страница / Новости /
В ЗАО «Инекобанк» новый руководитель: должность исполнительного директора банка занял Айк Восканян, имеющий около 20 лет опыта работы в финансово-банковской сфере. С 2017 года он занимал должность финансового директора Инекобанка.
«Поздравляю Айка Восканяна со вступлением в должность исполнительного директора Инекобанка и желаю ему больших успехов. Верю, что он поведет банк к новым свершениям», - отметил основатель и президент совета Инекобанка Аветис Балоян.
Айк Восканян поблагодарил за оказанное ему большое доверие:
«Уверен, что вместе с нашей профессиональной командой мы продолжим обеспечивать продвижение Инекобанка к росту и развитию».
До прихода в Инекобанк Айк Восканян занимал различные руководящие должности в Центральном банке, Центральном депозитарии Армении, Национальной ипотечной компании и других ведущих организациях сферы.
Следить за всеми новостями и предложениями Инекобанка можно на официальном сайте банка и в социальных сетях (Facebook, Instagram).