Հիփոթեքային վարկավորման նոր շահավետ առաջարկ Հայբիզնեսբանկից
03.04.2023 | 11:16 Գլխավոր էջ / Նորություններ /
Լուսանկարը՝ Հայբիզնեսբանկ
«Հրաչ եւ Ռուբեն» ՍՊԸ հետ կառուցապատման ծրագրի շրջանակում բանկն իր հաճախորդներին հնարավորություն է ընձեռում բնակարան ձեռք բերել Երեւանի էկոլոգիապես մաքուր համայնքներից մեկում՝ Ավան վարչական շրջանում:
Ինչպես հայտնել են բանկից, Աճառյան փողոց 3/1 հասցեում գտնվող, երկու մասնաշենքից բաղկացած մինչեւ 18 հարկանի բազմաֆունկցիոնալ համալիրն ունենալու է ընդհանուր 2700 ք.մ. մակերեսով ամբողջությամբ կանաչապատված եւ բարեկարգված գոտիներ, հագեցված է լինելու հասարակական ու գրասենյակային տարածքներով, ստորգետնյա կայանատեղիներով, ունենալու է նաեւ վերգետնյա անվճար կայանատեղի, խաղահրապարակներ, ինչպես նաեւ ապահովվելու են ենթակառուցվածքային բոլոր հարմարավետությունները: Շենքերը լինելու են գազաֆիկացված՝ անհատական ջեռուցման համակարգերի հնարավորությամբ:
Հայբիզնեսբանկն առաջարկում է օգտվել հիփոթեքային վարկավորման հնարավորությունից եւ գնել նոր բնակարան` վճարելով կանխավճար ձեռք բերվող անշարժ գույքի 10%-ի չափով:
Վարկի տարեկան անվանական հաստատուն ճշգրտվող տոկոսադրույքը 13.9% է, իսկ փաստացի տոկոսադրույքը՝ 14.9% – 15.5%:
Հիփոթեքային վարկը կարող է ձեւակերպվել 5-150 մլն դրամի չափով, 1.5-20 տարի մարման ժամկետով:
Բնակելի համալիրի կառուցման ավարտը նախատեսված է 2025թ. դեկտեմբերին:
Անշարժ գույքի ընտրությունից եւ վարկի ձեւակերպման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը ներկայացնելուց հետո Հայբիզնեսբանկում վարկի տրամադրման որոշումը կկայացվի 2 աշխատանքային օրվա ընթացքում:
Ավան վարչական շրջանում՝ Աճառյան փողոց 3/1 հասցեում, նորակառույց բնակելի թաղամասի մասին առավել մանրամասն տեղեկատվություն կարելի ստանալ` զանգահարելով կառուցապատող ընկերություն` «Հրաչ եւ Ռուբեն» ՍՊԸ +374 95 84 33 33:
Կառուցապատող «Հրաչ եւ Ռուբեն» ՍՊԸ-ի կողմից գույքի ձեռքբերման հիփոթեքային վարկավորման ընդհանուր պայմաններին կարող եք ծանոթանալ` այցելելով Հայբիզնեսբանկի ցանկացած մասնաճյուղ կամ պաշտոնական կայք: