Moody's միջազգային վարկանիշային գործակալությունը փոխել է շվեյցարական UBS բանկի երկարաժամկետ ավանդների եւ առաջնահերթային չապահովված վարկանիշների կանխատեսումները «կայունից» դեպի «բացասական»:Forbes ամսագրի ռուսաստանյան հանեսի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասված է գործակալության հաղորդագրության մեջ։ Moody's-ը փոխել է կանխատեսումներն այն բանից հետո, երբ UBS-ը եւ Credit Suisse-ը հայտարարեցին իրենց միաձուլման մասին. UBS-ը կգնի Credit Suisse-ը՝ վճարելով սեփական բաժնետոմսերով:Որոշումն ընդունվել է, մի կողմից՝ հաշվի առնելով գործարքի ֆինանսական բարենպաստ պայմաններն իրացվելիության եւ կապիտալի առումով, ինչպես նաեւ ֆրանշիզայի ընդլայնման երկարաժամկետ ներուժը, մյուս կողմից՝ առաջիկա ինտեգրման բարդությունը, մասշտաբը եւ տեւողությունը, գրել է Moody's-ը: 20.03.2023 | 00:57 UBS-ը գնել է Credit Suisse բանկը Գործակալությունը նշել է UBS-ի «նշանակալի ֆինանսական, մշակութային եւ ֆրանշիզայի հետ կապված ինտեգրման դժվարությունները»՝ պայմանավորված գործարքով: Բանկն այժմ պետք է գործարքի ընթացքում պահի Credit Suisse-ի առանցքային աշխատակիցներին, նվազագույնի հասցնի կրկնվող հաճախորդների կորուստը շվեյցարական բանկային բիզնեսում եւ ակտիվների կառավարման ստորաբաժանումում, ինչպես նաեւ կարողանա միավորել տարբեր կազմակերպությունների մշակույթները, ընդգծել են Moody's-ում: Tweet Դիտում՝ 6972

Международное рейтинговое агентство Moody’s изменило прогнозы по долгосрочным депозитным и приоритетным необеспеченным рейтингам швейцарского банка UBS со стабильных на негативные.Как передает российское издание Forbes, об этом говорится в сообщении агентства. Moody’s изменило прогнозы после того, как UBS и Credit Suisse объявили о слиянии: UBS выкупит Credit Suisse, расплатившись своими акциями.Решение принято, с одной стороны, с учетом выгодных финансовых условий сделки с точки зрения ликвидности и капитала, а также долгосрочного потенциала для расширения франшизы, и, с другой стороны, сложности, масштаба и продолжительности предстоящей интеграции, написало Moody’s. 20.03.2023 | 00:57 UBS купил банк Credit Suisse Агентство отметило «значительные финансовые, культурные и связанные со франшизой интеграционные трудности» UBS в связи со сделкой. Банку сейчас необходимо удержать ключевых сотрудников Credit Suisse на время осуществления сделки, минимизировать потерю дублирующихся клиентов в швейцарском банковском бизнесе и подразделении по управлению активами, а также справиться с необходимостью объединения двух культур различных организаций, подчеркнули в Moody’s. Tweet Просмотры 6951