“ԲՏԱ Ինվեստբանկը” վերանվանվել է “ԲՏԱ Բանկի”
“Հոկտեմբերի 31-ին “ԲՏԱ Ինվեստբանկ” ՓԲԸ-ն պաշտոնական թույլտվություն է ստացել ՀՀ ԿԲ-ից` “ԲՏԱ Բանկ” ՓԲԸ վերանվանվելու վերաբերյալ: Կենտրոնական բանկի կողմից գրանցվել է “ԲՏԱ Բանկ” ՓԲԸ կանոնադրությունը նոր խմբագրությամբ` բանկի հիմնադիր կապիտալի ավելացման եւ վերանվանման կապակցությամբ”, - հաղորդել են մամլո ծառայությունում, նշելով, որ բանկն իրականացրել է բաժնետոմսերի լրացուցիչ թողարկում` 1 մլրդ 220 մլն դրամի չափով:
Փոխվել է նաեւ բանկի տարբերանշանը, որը բաղկացած է լինելու պիստակագույն եւ ալ գույների երկու հատվող քառակուսիներից:
ԲՏԱ Բանկի ռազմավարական գործընկերն է Ղազախստանի խոշորագույն բանկերից մեկը` “ԲՏԱ Բանկը”, որին պատկանում են հայկական բանկի հիմնադիր կապիտալի բաժնետոմսերի 48,8%:

«БТА ИнвестБанк» переименован в «БТА Банк»
«31 октября ЗАО «БТА ИнвестБанк» получил официальное разрешение ЦБ РА на переименование в ЗАО «БТА Банк». Центральным банком был зарегистрирован устав ЗАО «БТА Банк» в новой редакции в связи с увеличением уставного капитала банка и переименованием», - сообщили в пресс-службе, отметив, что банк осуществил дополнительную эмиссию акций в 1 млрд 220 млн драмов.
Изменен также логотип банка, который будет состоять из двух пересекающихся квадратов фисташкового и алого цветов.
БТА Банк является стратегическим партнером одного из крупнейших банков Казахстана – «БТА Банка», который владеет 48,8% акций в уставном капитале армянского банка.