Արամ Ազատյանը թողնում է Telcell ընկերության գլխավոր տնօրենի պաշտոնը
Հայաստանի վճարահաշվարկային շուկայի ամենախոշոր համակարգը ներկայացնող Telcell ընկերությունը հայտնում է, որ 15 տարի ղեկավարումից հետո Արամ Ազատյանը թողնում է գլխավոր տնօրենի պաշտոնը։
Telcell թիմը ընկերության 15 տարվա ձեռքբերումների ամփոփման եւ այդ ճանապարհին իրենց առաջնորդող ղեկավարին երախտագիտության միջոցառում էր կազմակերպել, որին ներկա էր Telcell թիմը՝ ընկերության Խորհրդի նախագահ Արտաշես Ավետիսյանի գլխավորությամբ։
Արամ Ազատյանն իր ելույթում ասել է, որ Telcell-ի գործունեությունը սկսելիս թիմն իր առջեւ դրել էր ժամանակի համար բավական հավակնոտ նպատակներ։
«Ինձ համար մեծ պատիվ ու պատասխանատվություն էր, որ ընկերության զարգացումը հենց ինձ վստահվեց, ինչի համար շնորհակալ եմ։ Այսօր Telcell-ն իր 15-ամյա հոբելյանը դիմավորում է վճարումների ազգային օպերատորի դիրքավորմամբ: Ընկերության ավելի քան 4500 տերմինալի ցանցը սպասարկում է Հայաստանի ողջ տարածքն ու Արցախը: Telcell Wallet-ի շուրջ 700 000 նույնականացված օգտատիրոջ ընկերությունը մատուցում է ծառայությունների մեծ տեսականի, այդ թվում՝ ֆինանսական պրոդուկտների լայն բազմազանությամբ: Ընկերության տարեկան շրջանառությունը գերազանցում է 700 միլիարդ դրամը: 2022թ. առաջին կիսամյակի տվյալներով՝ Հայաստանի 1000 խոշոր հարկ վճարողների շարքում Telcell-ը զբաղեցնում է 72-րդ հորիզոնականը: Այս ցուցանիշները հպարտանալու առիթ են»,- ասել է Արամ Ազատյանը:
Նա ընդգծել է, որ 15 տարվա ամենամեծ ձեռքբերումը Telcell թիմն է, որի հետ անցել է բազում մարտահրավերներով ճանապարհ ու տոնել ընկերության հաջողությունները։
«Telcell-ը մարդկանց մասին է, մարդիկ, որոնք ոչ միայն գործընկեր, այլեւ ընկեր ու հարազատ են։ Telcell-ի գլխավոր տնօրենի պաշտոնը թողնելը չի նշանակում, որ ես բաժանվում եմ իմ սիրելի թիմից։ Անկախ աշխատանքային հարաբերություններից՝ մեր հարազատությունը մշտապես մնալու է»,- ասել է Արամ Ազատյանը։
Telcell ընկերությունից հայտնել են, որ գլխավոր տնօրեն է նշանակվել Համբարձում Դանելյանը։
«Այսօրվանից ստանձնում եմ Telcell-ի գլխավոր տնօրենի պաշտոնը, ինչը, անկասկած, մեծ պատասխանատվություն է, նաեւ՝ նոր գաղափարների իրագործման հնարավորություն։ Պատիվ եմ ունեցել աշխատել նախկին տնօրեն Արամ Ազատյանի հետ։ Շնորհակալ ենք Արամին՝ հասուն կառավարման համակարգ եւ համախմբված պրոֆեսիոնալների թիմ թողնելու համար։
Մեր ծառայությունները դարձնելու ենք էլ ավելի հարմար, արագ ու մատչելի Հայաստանի բնակչության եւ հյուրերի համար, ընդլայնելու ենք թվային ծառայությունները, ստեղծելու ենք նոր եւ օգտակար վճարային գործիքներ»,- ասել է Telcell-ի նոր տնօրեն Համբարձում Դանելյանը։

Арам Азатян покидает пост генерального директора компании Telcell
Компания Telcell, представляющая крупнейшую платежно-расчетную систему Армении, сообщила, что Арам Азатян покидает пост генерального директора после 15 лет управления компанией.
С целью подведения итогов 15-летней деятельности команда Telcell организовала специальное мероприятие для выражения благодарности Азатяну, на котором присутствовала команда Telcell во главе с председателем правления компании Арташесом Аветисяном.
В своем выступлении Арам Азатян отметил, что в начале деятельности Telcell команда ставила перед собой достаточно амбициозные для того времени цели.
«Для меня всегда было большой честью и ответственностью, что развитие компании было доверено мне, за что я благодарен. Сегодня Telcell отмечает свое 15-летие, выступая с позиций национального платежного оператора. Сеть компании, насчитывающая более 4500 терминалов, обслуживает всю территорию Армении и Арцаха. Для примерно 700 000 аутентифицированных пользователей наш Telcell Wallet предоставляет самый широкий спектр услуг, в том числе и богатый ассортимент финансовых продуктов. Годовой оборот компании превышает 700 млрд драмов. По данным за первое полугодие 2022 года, среди 1000 крупнейших налогоплательщиков Армении Telcell занимает 72 место. Эти показатели являются поводом для гордости», - отметил Азатян.
Он подчеркнул, что самым большим достижением за 15 лет является команда Telcell, с которой он прошел тернистый, богатый на вызовы путь и праздновал успехи.
«Telcell - это прежде всего о людях. Людях, которые являются не только коллегами, но и друзьями, родными. Уход с поста генерального директора Telcell не означает, что я расстаюсь с любимой командой. Вне зависимости от рабочих отношений, наша дружба останется навсегда»,- заверил Арам Азатян.
Компания Telcell сообщила, что новым генеральным директором назначен Амбарцум Даниелян.
«С сегодняшнего дня я вступаю в должность генерального директора Telcell, что, несомненно, является большой ответственностью, а также возможностью для реализации новых идей. Имел честь работать с бывшим директором Арамом Азатяном. Благодарим Арама за то, что он оставил после себя состоявшуюся систему управления и сплоченную команду профессионалов.
Мы сделаем наши услуги еще более удобными, быстрыми и доступными для населения и гостей страны, расширим цифровой сервис, создадим новые и комфортные платежные инструменты»,- отметил новый директор Telcell.