«Մի դրամի ուժի» հաջորդ շահառուն «ՔայլՏեք» ընկերությունն է
Իդրամը, IDBank-ը եւ «ռեԱրմենիա» հարթակը համագործակցության հուշագիր են ստորագրել, որով «Մի դրամի ուժի» ծրագրերում պարբերաբար կընդգրկվեն ռեԱրմենիա հարթակում առկա նախագծերը։
Հուլիս ամսվա համագործակցության արդյունքում «Մի դրամի ուժի» ողջ գումարն ուղղվելու է «ՔայլՏեք» ընկերությանը, որը ստեղծել է բացառիկ հայկական նորարարական արտադրանք` MetaGait սարքը։ «MetaGait»-ը օգնում է հաշմանդամություն ունեցող զինվորներին եւ մանկական ուղեղային կաթված ունեցող երեխաներին վերականգնել շարժունակությունը։
«Վստահ ենք, որ նորարարական սարքավորման շնորհիվ հենաշարժական խնդիրներ ունեցող մեր հայրենակիցները՝ հաշմանդամություն ունեցող զինվորներն ու մանկական ուղեղային կաթված ունեցող երեխաները, լիարժեք վերականգնողական բուժում կստանան Հայաստանում։ Այս ծրագիրը տալիս է հնարավորություն փոխելու մարդկանց կյանքը»,- ասել է IDBank-ի Վարչության նախագահ Մհեր Աբրահամյանը:
«Հաշմանդամություն ունեցող մարդիկ քայլելու հնարավորություն չունենալու պատճառով ձեռք են բերում 30-ից ավելի հիվանդություն, որոնց մի մասը նաեւ մահացու հիվանդություն է։ «MetaGait»-ի շնորհիվ այս մարդիկ կանխարգելում են նշված հիվանդությունները, քանի որ, փաստացի, քայլում են սարքի միջոցով»,- նշել է «ռեԱրմենիա» համագործակցության հարթակի տնօրեն Գեւորգ Պողոսյանը։
«Մի դրամի ուժը» արդեն 85 մլն դրամից ավելի գումար է փոխանցել  մեր երկրում կարեւոր գործունեություն իրականացնող տարբեր հիմնադրամների։
«Դարձե՛ք «Մի դրամի ուժի» բարի կամքի դեսպան՝ ընդամենը վճարում կատարելով Idram&IDBank հավելվածով, Idram.am եւ IDBanking.am առցանց հարթակով եւ երկու ընկերությունների տերմինալներով։ Idram&IDBank հավելվածով կարող եք վճարումներ կատարել 10․500-ից ավելի վաճառակետերում, 900-ից ավելի առցանց խանութներում, ինչպես նաեւ համակարգում առկա ավելի քան 400 ծառայությունների դիմաց»,- ասված է բանկի հաղորդագրությունում:

Следующий бенефициар «Силы одного драма» - компания «КайлТек»
6-ого июля компания Idram, IDBank и платформа «reArmenia» подписали меморандум о сотрудничестве, в соответствии с которым договорились регулярно включать в программы «Сила одного драма» проекты платформы «reArmenia».
В результате июльского сотрудничества вся сумма «Силы одного драма» будет направлена компании «КайлТек», создавшей эксклюзивный армянский инновационный продукт - аппарат «MetaGait». «MetaGait» помогает солдатам с ограниченными возможностями и детям с церебральным параличом восстановить подвижность.
«Мы уверены, что благодаря инновационному оборудованию наши соотечественники с проблемами опорно-двигательного аппарата, солдаты с ограниченными возможностями и дети с церебральным параличом получат полноценное реабилитационное лечение в Армении. Эта программа дает возможность изменить жизнь людей»,- сказал председатель Правления IDBank-а Мгер Абраамян.
«Люди с ограниченными возможностями, а именно проблемами ходьбы, получают более 30 заболеваний, некоторые из которых могут быть смертельными. Благодаря «MetaGait» предотвращаются указанные заболевания, ведь по сути, они ходят с помощью аппарата»,-сказал Геворг Погосян, директор платформы сотрудничества «reArmenia».
«Сила одного драма» уже перечислила более 85 млн драмов различным фондам, осуществляющим важную деятельность в нашей стране.
«Станьте послом доброй воли «Сила одного драма», просто совершив платеж с помощью приложения Idram&IDBank, онлайн-платформу Idram.am и IDBanking.am, а также через терминалы обеих компаний. С помощью приложения Idram&IDBank можно совершать платежи в более чем 10 500 точек продаж, в более чем 900 интернет-магазинах, а также оплачивать  400+ услуг»,- отмечается в сообщении.