iPhone 3G-ն Հայաստանում պաշտոնապես կհայտնվի տարեվերջին
Երեւան /Մեդիամաքս/. iPhone 3G սմարթֆոնների օրինական վաճառքը Հայաստանում կսկսվի տարեվերջին##, ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալության հետ հարցազրույցում ասել է “Մակ ԱՄ” ընկերության (Հայաստանում Apple-ի պաշտոնական դիստիբյուտոր) տնօրեն Էռնեստ Մարդոյանը:
Մեկնաբանելով այն փաստը, որ այսօր Ռուսաստանում պաշտոնապես սկսվել են iPhone 3G- վաճառքները, ԷռնեսߠՄարդոյանը նկատել է, որ “վաճառքի մեկնարկի մասին պայմանագիրը սահմանափակվում է միայն Ռուսաստանի տարածքով”:
“Հայաստանում iPhone 3G պաշտոնապես կհայտնվի տարեվերջին, ընդ որում, որպես ռիթեյլերներ հանդես են գալու Հայաստանի բջջային կապի օպերատորները, քանի որ մնացած մատակարարողները ի վիճակի չեն այդչափ խոշոր գործարք կնքել”,- ասել է ընկերության ղեկավարը:
Beeline օպերատորի մամլո ծառայությունում հաստատել են Հայաստանում iPhone 3G-ի վաճառքի մեկնարկի հնարավորությունը:

В Армении iРhone 3G официально появится в конце года
Ереван /Медиамакс/. Легальная продажа смартфонов iРhone 3G в Армении начнется не раньше конца 2008 года##, сказал в интервью агентству Медиамакс директор компании «Мак АМ» (официальный дистрибьютор Apple в Армении) Эрнест Мардоян.
Комментируя тот факт, что сегодня в России официально начались продажи iРhone 3G, Эрнест Мардоян заметил, что «договор о начале продаж ограничивается только территорией России».
«В Армении iРhone 3G официально появится в конце года, причем в качестве ритейлеров будут выступать операторы сотовой связи Армении, поскольку остальные поставщики не в состоянии заключить столь крупную сделку», - сказал глава компании.
В пресс-службе сотового оператора Beeline подтвердили возможность начала продаж iРhone 3G в Армении.