Յունիբանկը դարձել է «Համահայկական ինտելեկտուալ շարժման» մշտական գործընկեր
Յունիբանկը, որն ավանդաբար հանդես է գալիս որպես «Ի՞նչ, Որտե՞ղ, Ե՞րբ» հեռուստատեսային խաղի եւ «Դիլիջանյան խաղեր» փառատոնի հովանավոր, դարձել է «Համահայկական ինտելեկտուալ շարժման» մշտական գործընկերը։
Ինչպես նշել են բանկում, Շարժման հիմնական նպատակն է՝ խթանել ինտելեկտուալ ժամանցի գաղափարը։
Ստեղծելով դպրոց-ուսանողական ինտելեկտուալ խաղերի լիգաներ՝ հայ գիտակները ոչ միայն իրենց փոխարինողներ են պատրաստում, այլեւ զարգացման նոր հորիզոններ են բացում մատաղ սերնդի համար՝ օգնելով երիտասարդներին ինքնադրսեւորվել, ձեռքբերել առաջնորդության եւ թիմային աշխատանքի փորձ:
Ինտելեկտուալ խաղերի միջոցով թիմբիլդինգը նույնպես Հայաստանում մեծ տարածում է գտնում։ Էրուդիցիան եւ մտածողության ճկունությունը, արդար մրցակցությունը եւ հաղթելու ձգտումը, ընկերությունն ու համագործակցությունը համախոհների հետ այն արժեքներն են, որոնք հավասարապես կիսում են «Համահայկական ինտելեկտուալ շարժումը» եւ Յունիբանկը։

Юнибанк - постоянный партнер «Всеармянского интеллектуального движения»
Юнибанк, традиционно выступающий спонсором телевизионной игры «Что? Где? Когда?» и фестиваля «Дилижанские игры», стал постоянным партнером «Всеармянского интеллектуального движения».
Как отметили в банке, основная цель Движения - продвигать идею интеллектуального досуга.
Создавая школьно-студенческие лиги интеллектуальных игр, армянские знатоки не только растят себе смену, но и открывают для молодого поколения новые горизонты развития, помогая юношеству проявить себя, получить опыт лидерства и работы в команде. Все большую популярность в Армении приобретают и тимбилдинги в виде интеллектуальных игр.
Эрудиция и гибкость мышления, честная конкурентная борьба и стремление к победе, дружба и сотрудничество с единомышленниками - это те ценности, которые в равной мере разделяют и «Всеармянское интеллектуальное движение», и Юнибанк.