Fitch միջազգային վարկանիշային գործակալությունը հետ է կանչել Ռուսաստանի վարկանիշները, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ վկայակոչելով գործակալության կայքում տեղադրված հաղորդագրությունը։«Fitch Ratings-ը հետ է կանչում Ռուսաստանի վարկանիշները։ Գործողությունները ձեռնարկվում են պատժամիջոցների հետ կապված պատճառներով»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ։ Թողարկողի դեֆոլտի վարկանիշներն ազգային արժույթով եւ արտարժույթով եղել են C մակարդակում:Հաղորդագրության մեջ պարզաբանվում է, որ գործակալությունը ժամանակացույցից շուտ քայլեր է ձեռնարկում Ռուսաստանի սուվերեն վարկանիշի վերաբերյալ, այն բանից հետո, երբ որոշում էր կայացրել մինչեւ ապրիլի 15-ը հետ կանչել ռուսաստանյան կազմակերպությունների եւ դրանց դուստր ընկերությունների վարկանիշները։ 08.03.2022 | 11:19 Fitch-ն ու Moody's-ը դադարեցրել են աշխատանքը Ռուսաստանում Մարտի 15-ին Եվրամիությունն արգելեց վարկային վարկանիշներ շնորհել Ռուսաստանում հիմնված իրավաբանական անձանց, կազմակերպություններին եւ մարմիններին։ Tweet Դիտում՝ 4683

Международное рейтинговое агентство Fitch отозвало рейтинги России, передает ТАСС со ссылкой на сообщение на сайте агентства.«Fitch Ratings отзывает рейтинги России. Действия производятся по причинам, связанными с санкциями»,- отмечается в пресс-релизе. Рейтинги дефолта эмитента в национальной и иностранной валюте находились на уровне C.В релизе уточняется, что агентство производит действия с суверенным рейтингом России раньше запланированного графика вслед за своим решением до 15 апреля отозвать рейтинги российских организаций и их дочерних компаний. 08.03.2022 | 11:19 Fitch и Moody's приостановили деятельность в России 15 марта Евросоюз запретил присваивать кредитные рейтинги юридическим лицам, организациям и органам, учрежденным в России. Tweet Просмотры 4665