Ֆրանսիական BNP Paribas բանկային խումբը ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցների ֆոնին որոշում է կայացրել դադարեցնել գործարքները Ռուսաստանում։ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նախօրեին հայտնել է Bloomberg-ը՝ վկայակոչելով ընկերության հայտարարությունը, որն ուղարկվել է էլեկտրոնային փոստով։Գործակալության տվյալներով՝ բանկը կորպորատիվ հաճախորդներին տեղեկացրել է, որ իր ռուսաստանյան դուստր ստորաբաժանումը մարտի վերջից այլեւս չի կարողանա իրականացնել իրենց գործարքները։ՌԴ ֆինանսական հատվածի դեմ պատժամիջոցների ֆոնին Ռուսաստանում դուստր բանկեր ունեցող արեւմտյան որոշ բանկային խմբեր դիտարկում են այս կամ այն ձեւաչափով ՌԴ-ում բիզնեսը կրճատելու հնարավորությունը 20.03.2022 | 15:30 Օտարերկրյա բանկերի ծրագրերը Ռուսաստանում գործունեության վերաբերյալ Ավելի կոշտ հայտարարություններ են անում այն բանկերը, որոնք երկրում ունեն միայն կորպորատիվ բիզնես եւ գտնվում են թոփ 50-ից դուրս, ավելի զգուշավոր հայտարարություններով են հանդես գալիս մանրածախ հաճախորդներ ունեցող խոշոր բանկերը: ՌԴ Կենտրոնական բանկի տվյալներով՝ մարտի 18-ի դրությամբ, Ռուսաստանում գործում էր արտասահմանյան կապիտալով 52 բանկ։ Դրանցից համակարգային նշանակություն ունեն «Райффайзенбанк»-ը, «Росбанк»-ը եւ «ЮниКредит»-ը: Tweet Դիտում՝ 4749

Французская банковская группа BNP Paribas приняла решение на фоне антироссийских санкций приостановить осуществление транзакций в России. Как передает ТАСС, об этом накануне сообщило агентство Bloomberg со ссылкой на заявление компании, разосланное по электронной почте.По данным агентства, банк проинформировал корпоративных клиентов о том, что его российское дочернее подразделение с конца марта больше не сможет осуществлять их транзакции.На фоне санкций против финансового сектора часть западных банковских групп с российскими «дочками» рассматривают сворачивание бизнеса в России в том или ином формате. 20.03.2022 | 15:30 Планы иностранных банков о деятельности в России Более жесткие заявления делают банки, имеющие в стране только корпоративный бизнес и находящиеся за пределами топ-50, более осторожные - крупные банки с розничной клиентурой. По данным ЦБ России на 18 марта, в России работали 52 банка с иностранным капиталом. Из них к системно значимым относятся «Райффайзенбанк», «Росбанк» и «ЮниКредит». Tweet Просмотры 4746