“Այ Էս Ջի”-ն ընդլայնում է արտաքին կապերն ապահովագրական ռիսկերի վերաապահովագրության ոլորտում
Երեւան /Մեդիամաքս/. Ֆինանսական ռիսկերի վերաապահովագրության նպատակով## հայաստանյան “Այ Էս Ջի” ապահովագրական ընկերությունն ուկրաինական “Լեմմա” ապահովագրական ընկերության հետ բացառիկ պայմանագիր է կնքել:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը տեղեկացրել են “Այ Էս Ջի”-ի մարքետինգի բաժնում, “Լեմմա” ընկերությունը Ուկրաինայի խոշոր ապահովագրական ընկերություններից մեկն է, ունի A.M.Best B+ (good) վարկանիշը, որը համապատասխանում է ՀՀ Կենտրոնական Բանկի նորմատիվներին:
“Այ Էս Ջի”-ն առաջին հայկական ապահովագրական ընկերությունն է, որը 2007 թվականի վերջին ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից ստացել է գրանցում եւ արտոնագիր: Ընկերությունը հիմնվել է “Գրանդ” ապահովագրական ընկերության հիման վրա, որը Հայաստանի ապահովագրական շուկայում գործունեության 10-ամյա փորձ ուներ:

Страховая компания «Ай Эс Джи» расширяет внешние связи в сфере перестрахования страховых рисков
Ереван /Медиамакс/. Армянская страховая компания «Ай Эс Джи» заключила## эксклюзивный договор с украинской страховой компанией «Лемма» с целью перестрахования финансовых рисков.
Как сообщили сегодня Медиамакс в отделе маркетинга «Ай Эс Джи», компания «Лемма» является одной их крупных страховых компаний Украины, имеет рейтинг A.M.Best B+ (good), который соответствует нормативам Центрального банка Армении.
«Ай Эс Джи» стала первой армянской страховой компанией, получившей в конце 2007 года регистрацию и лицензию Центрального банка Армении. Компания была создана на основе страховой компании «Гранд», имеющей десятилетний опыт работы на страховом рынке Армении.