Վրաստանում այլընտրանքային երկաթուղային կամուրջն արդեն վերականգնված է եւ բեռները կարող են դրանով փոխադրվել
20.08.2008 | 16:29 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան /Մեդիամաքս/. Վրաստանի այլընտրանքային երկաթուղային կամուրջն արդեն## վերանորոգնված է, եւ բեռները կարող են դրանով փոխադրվել, այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալության հետ բացառիկ հարցազրույցում տեղեկացրել է ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարար Գուրգեն Սարգսյանը:
“Հիմա սպասում ենք “Վրացական երկաթուղու” ղեկավարության պաշտոնական թույլտվությանը, որի համաձայն այլընտրանքային երթուղին պետք է գործարկվի: Վրացական կողմը դեռեւս թույլ չի տվել այլընտրանքային կամրջով բեռնափոխադրումներ կատարել”,- ասել է Գուրգեն Սարգսյանը:
ՀՀ տրանսպորտի եւ կապի նախարարը նշել է, որ Հայաստանում ներկայումս հացահատիկի ու վառելիքի բավարար ռազմավարական պաշար կա` հավելելով, որ վերջին օրերին հատկապես ակտիվացել է Իրանի տարածքով ներկրումը:

Альтернативный железнодорожный мост в Грузии уже восстановлен и по нему могут переправляться составы
20.08.2008 | 16:29 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван /Медиамакс/. Альтернативный железнодорожный мост в Грузии восстановлен##, и по нему могут переправляться составы, сообщил сегодня в эксклюзивном интервью Медиамакс министр транспорта и связи Армении Гурген Саркисян.
«В настоящее время ожидается официальное разрешение руководства «Грузинской железной дороги», согласно которому альтернативный маршрут будет задействован. В настоящее время грузинская сторона еще не дала разрешения на переправку грузов по альтернативному мосту», - сказал Гурген Саркисян.
Министр транспорта Армении отметил, что в Армении в настоящее время достаточно стратегических резервов пшеницы, топлива, добавив, что в последние дни особо активизировался импорт через Иран.