Ադրբեջանական բանկերն առաջին կիսամյակի ընթացքում գործարկել են 45 նոր մասնաճյուղ
Ադրբեջանի բանկային համակարգի կապիտալացումը հուլիսի 1-ի դրությամբ տարեսկզբի հետ համեմատ ավելացել է 26,9%-ով:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, վկայակոչելով ՙՏրենդը՚, առաջին կիսամյակի ընթացքում հանրապետության տարածքում բանկային գործունեություն ծավալելու թույլտվություն է ունեցել 46 բանկ:
Արտասահմանյան կապիտալի մասնակցությամբ Ադրբեջանում գործում է 24 բանկ: Բանկերի գործող մասնաճյուղերի թիվը առաջին կիսամյակի արդյունքներով կազմել է 530: Առաջին կիասմյակի ընթացքում բանկերը գործարկել են 45 մասնաճյուղեր:
Արտասահմանում գործող բանկերի կառույցների թիվը 7 է, որից 4-ը ներկայացուցչություններ են, 2-ը` դուստր բանկեր եւ մեկը` մասնաճյուղ: Ադրբեջանում գործում է նաեւ արտասահմանյան բանկերի 4 ներկայացուցչություն:

Азербайджанские банки в течение первого полугодия открыли 45 филиалов
Капитализация банковского сектора Азербайджана по состоянию на 1 июля увеличилась по сравнению с началом года на 26,9%.
Как сообщает Медиамакс со ссылкой на Тренд, за первое полугодие лицензию на осуществление банковской деятельности на территории республики имели 46 банков.
В Азербайджане действует 24 банка с участием зарубежного капитала. Количество действующих филиалов банков по итогам второго квартала составило 530. Банки в течение первого полугодия открыли 45 филиалов.
Количество структур банков, действующих за рубежом, составляет семь, из них четыре представительства, два дочерних банка и один филиал. В Азербайджане также действует четыре представительства иностранных банков.