«Ռոսատոմ»-ն ու Հայաստանը ստորագրել են համագործակցության հուշագիր
«Ռոսատոմ» պետական կորպորացիան եւ Հայաստանը ստորագրել են համագործակցության հուշագիր նոր միջուկային էներգաբլոկների կառուցման վերաբերյալ։
ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ փաստաթուղթն այսօր ստորագրվել է Էքսպո-2020 համաշխարհային ցուցահանդեսի ընթացքում՝ Փոքր հզորությամբ ատոմային կայանների ռուսաստանյան օրվա շրջանակում:
Փաստաթղթում նշվում է, որ «Ռոսատոմ» պետական կորպորացիայի եւ Հայկական ԱԷԿ-ի ղեկավարությունը պատրաստակամություն են հայտնել համագործակցել՝ ուսումնասիրելու Հայկական ԱԷԿ-ի տարածքում ռուսաստանյան նախագծով նոր ատոմային էներգաբլոկների կառուցման հնարավորությունները։

«Росатом» и Армения подписали меморандум о сотрудничестве
Госкорпорация «Росатом» и Армения подписали меморандум о сотрудничестве в сооружении новых атомных энергоблоков.
Как сообщает ТАСС, документ подписан сегодня на полях Всемирной выставки Экспо-2020 в рамках российского Дня АСММ (атомных станций малой мощности).
В документе отмечается, что руководство госкорпорации «Росатом» и Армянской атомной электростанции выразили готовность к сотрудничеству для проработки возможности сооружения новых атомных энергоблоков российского дизайна на территории Армянской АЭС.