2008 թ. I կիսամյակում «Կոնվերս Բանկի» շահույթը մինչեւ հարկումը կազմել է 1.6 մլրդ դրամ
Երեւան /Մեդիամաքս/. 2008թ. առաջին կիսամյակում «Կոնվերս Բանկ» ՓԲԸ-ի ընդհանուր ակտիվները## կազմել են 62.3 մլրդ դրամ:
Բանկի մամլո ծառայությունում ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանն այսօր հայտնեցին, որ ակտիվների ծավալը նախորդ կիսամյակի նկատմամբ աճել է` 5.9 %-ով կամ 3.5 մլրդ դրամով: Բանկի ակտիվների տեսակարար կշիռը ՀՀ բանկային համակարգում կազմում է մոտ 7%:
Ընդհանուր կապիտալը կազմել Է 12.3 մլրդ դրամ: Կապիտալի ծավալը նախորդ կիսամյակի նկատմամբ աճել է` 11.1 %-ով կամ 1.3 մլրդ. դրամով: Բանկի կապիտալի տեսակարար կշիռը ՀՀ բանկային համակարգում կազմում է մոտ 6.2%:
«Կոնվերս Բանկ» ՓԲԸ-ի շահույթը մինչև հարկումը առաջին կիսամյակում կազմել է 1.6 մլրդ դրամ, այդ ցուցանիշով բանկը զբաղեցրել է 4-րդ տեղը ՀՀ բանկային համակարգում: Շահույթը նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի նկատմամբ աճել է 128 %-ով կամ 0.9 մլրդ դրամով:
Առաջին կիսամյակում բանկի վարկային ներդրումների ծավալը կազմել է մոտ 34 մլրդ դրամ: ՀՀ բանկային վարկավորման ընդհանուր ծավալում բանկը զբաղեցնում է 6 տեղը: Վարկային ներդրումները նախորդ կիսամյակի նկատմամբ աճել են 5.3 մլրդ դրամով կամ 18.5%-ով:
Բնակչությունից ներգրավված ավանդների ծավալը կազմել է մոտ 41.4 մլրդ: Ավանդները նախորդ կիսամյակի նկատմամբ աճել են 2.3 մլրդ դրամով կամ 5.9%-ով

В первом полугодии 2008 года прибыль «Конверс Банка» до уплаты налогов составила 1.6 млрд драмов
Ереван /Медиамакс/. В первом полугодии 2008 года общие активы## «Конверс Банка» составили 62.3 млрд. драмов.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе банка, объем активов по сравнению с прошлым полугодием увеличился на 5,9% или на 3,5 млрд драмов. Удельный вес капитала банка в банковской системе Армении составляет около 6,2%.
Прибыль ЗАО «Конверс Банк» в первом полугодии до уплаты налогов составила 1,6 млрд драмов. По этому показателю в банковской системе Армении «Конверс Банк» занимает 4-е место. Прибыль по сравнению с аналогичным периодом прошлого года увеличилась на 128% или на 0,9 млрд. драмов.
В первом полугодии объем кредитных вложений банка составил около 34 млрд драмов. В совокупном объеме банковского кредитования в Армении банк занимает 6-е место. Кредитные вложения по сравнению с прошлым полугодием увеличились на 5.3 млрд драмов или на 18.5%.
Объем привлеченных у населения вкладов составил около 41,4 млрд. драмов. Вклады по сравнению с прошлым полугодием увеличились на 2,3 млрд. драмов или на 5,9%.