Սբերբանկի կայքում գործարկվել է բաժին օտարերկրյա քաղաքացիների համար
Սբերբանկի պաշտոնական կայքում գործարկվել է պրոդուկտների եւ ծառայությունների մասին օգտակար տեղեկատվությամբ միասնական տարածք այն անձանց համար, ովքեր ապրում են կամ մտադիր են ապրել Ռուսաստանում:
Բանկի մամուլի կենտրոնի փոխանցմամբ՝ այսուհետ օտարերկրյա քաղաքացիները մեկ էջում կարող են պարզել՝ որ դեբետային քարտը ձեւակերպել, ինչպես փոխանցումներ կատարել  արտասահման եւ վճարել բջջային կապի համար։
Բաժինը պարունակում է տեղեկատվություն այն մասին, թե ինչպես եւ որտեղ հաճախորդը կարող է օգտվել Սբերբանկի ծառայություններից օտար լեզվով, ինչպես նաեւ SberBank Online բջջային հավելվածից: Բացի այդ, էջի այցելուները կգտնեն արագ հղում դեպի «Ուղեցույց օտարերկրացիների համար» տեղեկատվական ռեսուրս՝ փաստաթղթերի ձեւակերպման, ինչպես նաեւ այլ երկրներից աշխատողների եւ ուսանողների համար Ռուսաստանում աշխատանք եւ բնակարան գտնելու առաջարկություններով:
2022 թվականին նախատեսվում է բաժինը թարգմանել առավել պահանջված օտար լեզուներով եւ ընդլայնել Սբերբանկի պրոդուկտների եւ ծառայությունների վերաբերյալ տեղեկատվությունը:
«Հուսով ենք, որ Սբերի օգնությամբ օտարերկրյա քաղաքացիները կկարողանան ավելի արագ ադապտացվել մեր երկրում եւ իրենց կյանքը դարձնել ավելի հարմարավետ»,- նշել են բանկում:

На сайте Сбербанка запущен специальный раздел для иностранцев
На официальном сайте Сбербанка запущено единое пространство с полезной информацией о продуктах и сервисах, с которыми удобно находиться или подготовиться к жизни в России.
Как сообщает пресс-центр банка, теперь на одной странице иностранные граждане могут узнать, какую дебетовую карту оформить, как совершать переводы за рубеж и оплачивать сотовую связь.
В разделе размещена информация о том, как и где клиент может воспользоваться сервисами Сбера на иностранном языке и как пользоваться мобильным приложением СберБанк Онлайн. Кроме того, посетители страницы найдут быструю ссылку на «Гид для иностранцев» - информационный ресурс с рекомендациями по оформлению документов, а также поиску работы и жилья в России для работников и студентов из других стран.
В 2022 году раздел планируется перевести на наиболее популярные иностранные языки и расширить информацию о продуктах и сервисах Сбера.
«Надеемся, что с помощью Сбера иностранные граждане смогут быстрее адаптироваться в нашей стране и сделать свою жизнь более комфортной»,- отметили в банке.