«Ավրորա»-ն եւ ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակը բարեգործական տոնավաճառ կանցկացնեն
Ձմեռային տոներին ընդառաջ «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը եւ ՄԱԿ-ի հայաստանյան գրասենյակը նախաձեռնել են Սուրբծննդյան տոնավաճառ՝ համատեղ ջանքերով օգնելու կարիքի մեջ հայտնված մարդկանց:
Ստացված ամբողջ հասույթն ուղղվելու է աշխարհի տարբեր անկյուններում դժվարին պայմաններում հայտնված մարդկանց կյանքը բարեփոխելու ծրագրերին, որոնք տառապում են հակամարտությունների, մարդկության դեմ իրագործվող հանցագործությունների կամ մարդու իրավունքների այլ լուրջ խախտումների հետեւանքով։
Սուրբծննդյան տոնավաճառը կանցկացվի 2021թ. դեկտեմբերի 12-ին՝ կիրակի, 10:00-ից մինչեւ 20:00-ը, «Դվին» համերգասրահում (Պարոնյան 40, Երեւան, Հայաստան):
Տոնավաճառում ապրանքների լայն տեսականի կլինի՝ գրքեր, խաղալիքներ, հուշանվերներ, բացիկներ, ձեռագործ աշխատանքներ, զարդեր, տոնական ուտեստներ եւ ըմպելիքներ:
Տոնավաճառում տաղավար ունենալու համար ցանկացողները կարող են կապ հաստատել մինչեւ 2021թ. նոյեմբերի 23-ը՝ գրելով  info@auroraprize.com էլ. փոստին:

«Аврора» и представительство ООН в Армении проведут благотворительную ярмарку
Гуманитарная инициатива «Аврора» и представительство ООН в Армении объявили о проведении Рождественской ярмарки для  помощи нуждающимся.
Все доходы от мероприятия пойдут на поддержку проектов по всему миру, которые помогают людям, страдающим в результате вооруженных конфликтов, преступлений против человечности и других серьезных нарушений прав человека.
Мероприятие состоится в воскресенье, 12 декабря 2021 года, с 10:00 до 20:00 в Музыкальном зале «Двин» (ул. Пароняна, 40, Ереван, Армения). Будет представлен широкий ассортимент товаров, включая книги, игрушки, сувениры, открытки, поделки ручной работы, украшения и т. д., а также праздничные закуски и напитки.
Деловое сообщество Армении, посольства, представители зарубежных стран и международных организаций в стране, а также другие партнеры и организаторы приглашаются для размещения столов и продажи различных национальных продуктов.
Если вы заинтересованы в том, чтобы стать одним из продавцов и забронировать прилавок на ярмарке, свяжитесь по адресу info@auroraprize.com до 23 ноября 2021 года.