Համաշխարհային բանկը (ՀԲ) որոշել է հրաժարվել Doing Business իր ամենամյա զեկույցների պատրաստման հետագա պրակտիկայից՝ ոչ վաղ անցյալում որոշ զեկույցներում տվյալների մասով խախտումների վերաբերյալ տեղեկատվության լույսի ներքո:Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, այս մասին ասված է ՀԲ մամուլի ծառայության՝ նախօրեին հրապարակված հայտարարության մեջ:«Doing Business-ի վերաբերյալ այսօրվա դրությամբ բոլոր հասանելի տեղեկատվությունը ուսումնասիրելուց հետո, ներառյալ` անցյալ ակնարկների, աուդիտների եզրակացությունները եւ այն զեկույցը, որը Համաշխարհային բանկն այսօր ներկայացրեց իր տնօրենների խորհրդի անունից, ՀԲ խումբը որոշեց դադարեցնել Doing Business զեկույցի պատրաստումն ու հրապարակումը»,- ասված է հաղորդագրության մեջ: 28.08.2020 | 09:03 ՀԲ-ն դադարեցնում է Doing Business վարկանիշի հրապարակումը Banks.am-ը հիշեցնում է, որ 2020 թվականի օգոստոսին ՀԲ-ն որոշել էր ժամանակավորապես կասեցնել անցած տարվա հոկտեմբերին նախատեսվող Doing Business վարկանիշի հրապարակումը՝ տվյալների հավաքագրման ընթացքում թույլ տրված խախտումները ուսումնասիրելու նպատակով: ՀԲ հայտարարության մեջ նշվում էր, որ իրականացվելու է վերջին 5 տարիների ընթացքում հրապարակված Doing Business վարկանիշների «համակարգային վերլուծություն եւ տվյալների փոփոխության գնահատում»:Համաշխարհային բանկը պատրաստում էր Doing Business վարկանիշը 2002 թվականից: Tweet Դիտում՝ 5831

Всемирный банк (ВБ) принял решение отказаться от практики дальнейшей подготовки своих ежегодных докладов Doing Business в свете информации о нарушениях при составлении в недавнем прошлом ряда данных отчетов. Как передает ТАСС, об этом говорится в обнародованном накануне заявлении пресс-службы ВБ.«После изучения всей доступной на сегодняшней день информации относительно Doing Business, включая выводы прошлых обзоров, аудитов и доклад, который Всемирный банк представил сегодня от лица своего совета директоров, руководство Группы Всемирного банка приняло решение прекратить подготовку и публикацию доклада Doing Business»,- отмечается в пресс-релизе. 28.08.2020 | 09:03 ВБ приостанавливает публикацию рейтинга Doing Business Banks.am напоминает, что в августе 2020 года ВБ решил приостановить запланированную на октябрь прошлого года публикацию рейтинга Doing Business в связи с необходимостью изучить нарушения, допущенные при сборе данных. В заявлении ВБ отмечалось, что будет проведен «систематический обзор и оценка изменений данных» последних пяти публикаций Doing Business.Всемирный банк составлял рейтинг Doing Business с 2002 года. Tweet Просмотры 5819