«Մի դրամի ուժը»՝ մանկական քաղցկեղի հաղթահարմանը
IDBank-ի եւ Իդրամի՝ «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությունն ամփոփեց հերթական ծրագիրը․ օգտատերերի վճարումներից օգոստոս ամսվա ընթացքում կուտակված «մի դրամների» ամբողջ գումարը՝ 3.701.910 ՀՀ դրամ, փոխանցվեց «Վահե Մելիքսեթյան» հիմնադրամին։
Հիմնադրամը ստեղծվել է Վահեի եղբոր կողմից՝ շարունակելու արցախյան 44-օրյա պատերազմում զոհված Վահեի գործը։ Վահեն մինչեւ վերջին պահը կատարել է իր բժշկական առաքելությունը եւ զոհվել վիրավոր զինվորին բուժօգնություն ցուցաբերելիս։ Մասնագիտությամբ լինելով կլինիկական դեղագետ՝ նա հնարավոր ամեն բան անում էր իր մասնագիտությունը էլ ավելի մասսայականացնելու համար։
«Օգոստոս ամիսը բավականին ակտիվ էր Idram&IDBank հավելվածով վճարումների առումով, եւ դա մեզ միայն ուրախացնում է, քանի որ մեր օգտատերերի վճարումների ու բարի կամքի շնորհիվ կարողացանք մոտ 3,7 մլն ՀՀ դրամ տրամադրել նորաստեղծ, բայց խոստումնալից այս հիմնադրամին, որը ինչպես կրթական, այնպես էլ զուտ բարեգործական ծրագրեր ունի ներկա պահին։ Լիահույս ենք, որ «Մի դրամի ուժը» ծրագրի շնորհիվ, Վահեի երազանքների եւ հիմնադրամի նպատակների մի մասն իրականություն կդառնա»,- ասել է Իդրամ ընկերության մարքեթինգի բաժնի ղեկավար Գոռ Ամիրյանը։
«Մի դրամի ուժը» ծրագրի հերթական շահառուն Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամն է։ Արդեն տասը տարուց ավելի, հիմնադրամի տնօրեն Արմեն Մարտիրոսյանը, հանրային դրամահավաքների միջոցով աջակցում է ծանր հիվանդություններ ունեցող երեխաներին՝ կազմակերպելով նրանց բուժումն արտերկրում։
IDBank-ի հաղորդակցման բաժնի ղեկավար Տաթեւիկ Վարդեւանյանի խոսքով՝ սեպտեմբերյան եռուզեռի մեջ հատկապես կարեւոր էր անդրադառնալ այն երեխաներին, որոնք զրկված են ուսումնական տարվա սկիզբն ու իրենց ընկերներին, հարազատներին վայելելու հնարավորությունից եւ կյանքի ու մահվան պայքարի մեջ են։ «Առաջիկա երկու ամսվա ընթացքում Ձեր վճարումները կատարելիս լավ կլինի հենց այս միտքն ունենալ գլխում, սրտում, վճարումները կատարել Idram&IDBank-ով եւ նպաստել ավելի մեծ գումար հավաքելուն»,- ասել է Տաթեւիկ Վարդեւանյանը։
Հայաստանի երեխաների առողջության հիմնադրամի տնօրեն Արմեն Մարտիրոսյանի խոսքով՝ հիմնադրամն օգնում է քաղցկեղ ունեցող այն երեխաներին, որոնց բուժումը Հայաստանում հնարավոր չէ իրականացնել, և այն պետք է կազմակերպել աշխարհի առաջատար կլինիկաներում: Հիմնադրամն օգնում է նաև կյանքին վտանգ սպառնացող հիվանդություններ ունեցող այլ երեխաներին, որոնց բուժումը հնարավոր է կազմակերպել արտասահմանյան ու հայաստանյան բուժհաստատություններում։ «Կարևոր է նվիրաբերված ամեն մի դրամը, և մենք շատ ուրախ ենք, որ առաջիկա 2 ամսվա ընթացքում «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությունը հենց մեր հիմնադրամին է ուղղված լինելու։ Հենց այսպիսի նախաձեռնությունների շնորհիվ է, որ մեր հասարակությունն իրեն զգում է բարեգործության մի մասնիկ, իսկ մեր հիմնադրամի շահառու երեխաները հնարավորություն են ստանում իրենց այդքան անհրաժեշտ բուժումը ստանալ արտերկրում»,- ասել է հիմնադրամի տնօրեն Արմեն Մարտիրոսյանը։
Շարունակե՛ք վճարումներ կատարել Idram&IDBank հավելվածով, IDBanking.am առցանց հարթակով կամ ընկերությունների տերմինալներով․ «Մի դրամի ուժն» արդեն 37 մլն դրամից ավել գումար է տրամադրել կրթության, առողջապահության, սոցիալական պատասխանատվության ոլորտներում գործող հիմնադրամների.

«Сила одного драма» на преодоление детской онкологии
Инициатива IDBank-а и Idram-а «Сила одного драма» подвела итоги очередной программы: вся сумма «одних драмов» - 3.701.910 драмов РА - накопленная за август от платежей̆ пользователей̆, была переведена фонду «Ваге Меликсетян».
Фонд был создан братом павшего в 44-дневной войне Ваге для продолжения его дела. Свою врачебную миссию Ваге выполнял до последнего момента: он скончался при оказании медицинской̆ помощи раненому солдату. По специальности клинический фармацевт, он делал все возможное для популяризации своей̆ профессии.
«Август был довольно активным с точки зрения платежей через приложение Idram&IDBank, и это нас только радует, так как благодаря платежам и доброй воле наших пользователей мы смогли выделить около 3,7 млн драмов в этот недавно созданный̆, но многообещающий̆ фонд, занимающийся не только образовательными, но и чисто благотворительными проектами. Мы надеемся, что благодаря программе «Сила одного драма» некоторые мечты и цели Ваге сбудутся»,- отметил Гор Амирян, руководитель отдела маркетинга компании Idram.
Следующий бенефициар программы «Сила одного драма» - фонд Здоровья детей Армении. Уже более 10 лет директор фонда Армен Мартиросян поддерживает детей с тяжелыми заболеваниями путем сбора средств, организуя их лечение за рубежом.
По словам руководителя отдела по коммуникациям IDBank-а Татевик Вардеванян, в сентябрьской̆ суматохе особенно важно было вспомнить детей̆, которые лишены радостей начала учебного года и борются за свою жизнь. «В течение следующих двух месяцев, пожалуйста, помните об этих детях и совершайте платежи через Idram&IDBank, чтобы помочь собрать больше денег»,- сказала Татевик Вардеванян.
По словам Армена Мартиросяна, директора Фонда здоровья детей̆ Армении, фонд помогает детям с онкологическими заболеваниями, лечение которых невозможно провести в Армении, и необходимо организовать его в ведущих клиниках мира. Фонд помогает также детям, у которых опасные для жизни заболевания, лечение которых возможно организовать в иностранных и армянских медицинских учреждениях. «Важен каждый̆ драм, и мы очень рады, что в течение следующих двух месяцев инициатива «Сила одного драма» будет направлена на наш фонд. Именно благодаря таким инициативам наше общество чувствует себя частью благотворительности, а дети - бенефициары нашего фонда, получают возможность проходить столь необходимое лечение за границей̆», - отметил директор фонда Армен Мартиросян.
Продолжайте выполнять платежи через приложение Idram&IDBank, онлайн платформу IDBanking.am или через терминалы компаний: «Сила одного драма» уже перевела более чем 37 млн драмов РА фондам в сферах образования, здравоохранения и социальной̆ ответственности: